opp.png
110-lecie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Dynowie
 
tablica2
W dniu 24 października 2015 roku po uroczystym nabożeństwie w kościele parafialnym w Dynowie, o godzinie 12:15 odsłonięta została na budynku ŚDS (dawnym "SOKOLE") tablica upamiętniająca powołanie w 1905 roku Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ'' w Dynowie.

Odsłonięcia dokonali: Prezes Rady Odrodzonych Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ'' w Polsce DH Konrad Firlej z Krakowa, Prezes T.G. "SOKÓŁ'' w Dynowie Krystyna Dżuła, Burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak, a modlitwy i poświęcenie przeprowadził Ks. Dziekan Stanisław Janusz. Natomiast dynowska orkiestra MOK-u i trębacz z Rymanowa muzycznym minikoncertem ogłosili miastu ten fakt.

Wśród zaproszonych gości spoza Dynowa w podniosłym historycznym akcie wzięli udział: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Dyr. Wydziału Komunikacji UM Rzeszowa Anna Kowalska, poczty i delegacje Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ'' z Krakowa, Brzeska, Międzybrodzia Bialskiego, Sanoka, Pilzna, Mielca i Rymanowa.

W drugiej części uroczystych obchodów uczniowie klasy wojskowej LO w Rymanowie pod dowództwem druha K. Cetnarskiego dała piękny pokaz musztry paradnej czym zachwyciła zebranych. Należą oni do PTG "Sokół" w Rymanowie i stanowią Pluton Reprezentacyjny Sokolstwa Polskiego. Musztrę wykonali w historycznych mundurach Sokoła do współczesnej muzyki młodzieżowej. Pluton ten zdobył I miejsce w Polsce w musztrze paradnej klas wojskowych szkół średnich w Tarnowie.

 

W Zespole Szkół zaprezentowany został ciekawy program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej, kapela "TOŃKO" i aktorzy Zespołu Teatralnego T.G. "SOKÓŁ'' w Dynowie. Bardzo bogata wystawa na fotografiach, plakatach , zaproszeniach i dyplomach zobrazowała dorobek dynowskiego "SOKOŁA" (Zespołu Teatralnego, sekcji sportowych i Uniwersytetu Złotej Jesieni).

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

Galeria zdjęć:

Autor zdjęć: Daniel Gąsecki

 

 

Organizatorzy:

sokolpj logo

Partnerzy projektu:

moklogo bibliotekaZsznr1