opp.png

SYMPATYCY, PRZYJACIELE, CZŁONKOWIE TOWARZYSTWA GIMNASTYCZNEGO w DYNOWIE ... na START !

 

     Od 11 maja br do 30 listopada realizowany jest wspólnie z MUZEUM HISTORII POLSKI w Warszawie w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA 2015 projekt pt. "Razem tworzymy osiedlowe izby pamięci".

Wszyscy dynowianie (bez względu na wiek, profesję, zainteresowania) mogą w nim wziąć udział!

    Od 1 czerwca do 31 lipca (włącznie) 2015 roku trwa konkurs na prace literackie, fotograficzne, filmowe o mieszkańcach miasta, którzy wywarli znaczący wpływ na bieg wydarzeń w mieście po zakończeniu II wojny światowej. Materiał literacki może mieć formę wspomnień, wywiadów, reportaży, felietonów, samodzielnych utworów poetyckich, tekstów satyrycznych. Komisja konkursowa oceni prace 18 lipca, zakwalifikuje do druku w wydawnictwie książkowym pod wspólnym tytułem ''ZWYCZAJNI-NIEZWYCZAJNI DYNOWIANIE", oraz do folderu i nagród rzeczowych.

Zebrane przez wolontariuszy-reporterów dokumenty, zdjęcia i inne pamiątki (za zgodą wypożyczających je) będą prezentowane na specjalnej wystawie, w izbie pamięci i nagrodzone. Najciekawsze zdjęcia i filmy pokazane zostaną podczas przeglądu przed uroczystością odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji 110 rocznicy powstania w Dynowie Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ''.

    Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ'' gorąco zachęca do wspólnego działania w celu udokumentowania naszej dynowskiej przeszłości, która "życiorysami jest pisana", nasza, polska, godna upamiętnienia i przekazania młodemu POKOLENIU.

Prace prosimy składać do sklepu motoryzacyjnego Pani Jolanty Głuchowskie, ul. Rynek 9.

Zarząd Towarzystwa Gimnastycznego

''SOKÓŁ'' w Dynowie

 

Organizatorzy:

sokolpj logo

 

Partnerzy projektu:

moklogo bibliotekaZsznr1