opp.png

TG „Sokół” Dynów nadal niepokonany i 3 miejsce w III lidze!

W kolejnych trzech meczach TG „Sokół” Dynów odniósł zwycięstwo i zanotował 2 remisy, co pozwoliło zachować naszym tenisistom stołowym III miejsce w tabeli rozgrywek trzecioligowych! Wszystkie te 3 mecze dostarczyły zgromadzonym kibicom i samym zawodnikom niesamowitych emocji, gdyż każdy z nich oscylował wokół remisu,a o ostatecznym wyniku spotkania decydowały pojedyncze piłki.

Czytaj więcej: 5 - 7. Trzecie miejsce w tabeli!

TG Sokół Dynów jak dotąd niepokonany w III lidze!

Rewelacyjnie spisują się nasi tenisiści stołowi od początku sezonu 2019/2020 w rozgrywkach III ligi, bowiem w 4 dotychczasowych meczach zainkasowali już 7 punktów, odnosząc 3 zwycięstwa i 1 mecz remisując. Ten jeden stracony punkt umknął nam w dramatycznych okolicznościach, gdyż do zwycięstwa w całym meczu z Karpatami Krosno w stosunku 10:6 zabrakło nam zaledwie dwóch wygranych „małych” punktów. Nasz zawodnik Grzegorz Cukierda przy stanie 9:6 dla naszej drużyny prowadził już w swoim pojedynku 2:1 w setach i 9:6 w czwartym secie, jednak przegrał tego seta „na przewagi”, a cały swój mecz 2:3. Kolejne 2 pojedynki również wygrali nasi goście i cały mecz zakończył się wynikiem remisowym 9:9. Ponadto należy tutaj wspomnieć, iż w tym meczu nasz zespół był znacząco osłabiony, gdyż nie mógł niestety zagrać w nim czołowy zawodnik drużyny Adam Sawczak.

W następnych meczach III ligowych nasz zespół występując już w pełnym składzie zainkasował komplet punktów bez większych problemów pokonując kolejno drużyny z Przemyśla, Bratkówki i Sanoka. Warto przy tym wspomnieć, iż nasz as atutowy Damian Wojdyła nie miał jak dotąd sobie równych w III lidze, wygrywając wszystkie swoje 14 pojedynków!

Po pierwszych czterech meczach tenisiści stołowi TG „Sokół” Dynów zajmują III miejsce w rozgrywkach III – ligowych w tym sezonie, mając jeszcze w zapasie zaległy mecz w Ropczycach.

Oto wyniki dotychczasowych spotkań i dorobek punktowy naszych zawodników:

 

         Mecz nr 1 (1 kolejka)15.09.2019, godz. 11.00

TG „Sokół” Dynów 9:9 KSTS MOSiR Karpaty II Krosno

Damian Wojdyła – 4.5p.

Gracjan Nowak – 2.5p.

Grzegorz Cukierda – 2.0p.

 

Mecz nr 2 (2 kolejka)29.09.2019, godz. 11.00

MLKS Nurt Przemyśl 4:10 TG „Sokół” Dynów

Grzegorz Cukierda – 3.5p.

Damian Wojdyła – 3.0p.

Barański Karol – 1.5p. (bardzo udany debiut!)

Gracjan Nowak – 1.0p.

Sawczak Adam – 1.0p. (bardzo udany debiut!)

 

Mecz nr 3 (3 kolejka)13.10.2019, godz. 11.00

TG „Sokół” Dynów 10:4 LKS „Strażak” Bratkówka

Damian Wojdyła – 3.5p.

Gracjan Nowak – 2.5p.

Grzegorz Cukierda – 2.0p.

Sawczak Adam – 2.0p.

 

         Mecz nr 4 (4 kolejka)20.10.2019, godz. 11.00

TG „Sokół” Dynów 10:5 SKT I LO Wiki Sanok

Damian Wojdyła – 4.5p.

Grzegorz Cukierda – 2.0p.

Sawczak Adam – 2.0p.

Gracjan Nowak –1.5p.

 

Wielki sportowy hit w Dynowie!

W najbliższa niedzielę (tj. 15 września) o godz. 10.00 w małej hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie tenisiści stołowi TG Sokół Dynów rozegrają swój inauguracyjny mecz w III lidze z drużyną KSTS MOSIR „Karpaty” II Krosno. Ten mecz zapowiada się fascynująco, bowiem krośnieńska drużyna to trzecia drużyna III ligi w ubiegłym sezonie, a jej zawodnikami są m.in. tak znani zawodnicy jak Daniel Antosiak, czy Jacek Flaumenhaft, którzy w swej karierze występowali już nawet na I -ligowym poziomie. Będzie to piękne nawiązanie do dawnej historii dynowskiego tenisa stołowego kiedy to w latach 80-tych ubiegłego wieku jeszcze pod szyldem „Start” Dynów rywalizowaliśmy na podobnym III – ligowym poziomie.Warto przy tej okazji wspomnieć, że w tamtej drużynie występowali m.in. Józef i Władysław Niemcowie, czy też Bronisław Wojnarowicz, a jako junior Jacek Szajnik.

Udział TG „Sokół” Dynów w rozgrywkach III ligowych w tym sezonie możliwy był dzięki „wymianie miejsc” z drużyną LKS „Jar” Kielnarowa. W tym miejscu słowa podziękowania należą się przede wszystkim niezwykle oddanemu naszemu miastu dynowskiemu przedsiębiorcy (który jest również aktywnym członkiem drużyny) Bronkowi Wojnarowiczowi, który wniósł wiele starań - nie szczędząc też przy tym swych prywatnych funduszy - żeby TG „Sokół” mógł reprezentować Dynów na tym poziomie rozgrywek już w tym sezonie. Pan Bronek jest obok Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie jak dotąd jedynym sponsorem naszego zespołu, jednak nie ustaje on w staraniach w pozyskiwaniu kolejnych, żeby tenis stołowy mógł się w Dynowie coraz bardziej rozwijać, osiągać coraz wyższy poziom, a drużyna TG „Sokół” z sukcesami mogła rywalizować na III ligowym froncie, a w przyszłości może nawet i wyżej.

Skuteczne rywalizowanie TG „Sokół” Dynów na III - ligowym poziomie mają zapewnić nowo pozyskani niezwykle renomowani zawodnicy. I tak obok występującego już dotychczas w naszym zespole i mającego doświadczenie gry nawet na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce i nie pokonanego w ubiegłorocznych IV - ligowych rozgrywkach Damiana Wojdyły (40 zwycięstw – bez porażki!) na sezon 2019/2020 w/w Bronisław Wojnarowicz zakontraktował dodatkowo trzech czołowych dotychczas zawodników III - ligowych. A są to: Grzegorz Cukierda, Gracjan Nowak i Dawid Ślączka. Ten ostatni jest jednocześnie czołowym polskim tenisistą stołowym wśród policjantów, odnoszącym wśród nich wiele sukcesów nawet na szczeblu ogólnopolskim.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Dynowie (i nie tylko) na inaugurację tego fascynująco zapowiadającego się dla naszej drużyny nowego sezonu. TG „Sokół” Dynów - do boju!

                                                                              

Nasze postępy w tym sezonie można śledzić na stronie Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego

  Adam Świder