opp.png

Wysokie zwycięstwo i 2 miejsce w grupie na koniec sezonu 2020/2021 w III – ligowych rozgrywkach!

Kilkakrotnie przekładany ostatni nasz ligowy mecz z SKT I LO Wiki Sanok zakończył się wysokim zwycięstwem dynowskiej drużyny w stosunku 10:1!

Należy jednak w tym miejscu uczciwie zaznaczyć, że pogodzeni ze swym losem goście (prawdopodobny spadek do IV ligi) wystawili w tym meczu jednak swój rezerwowy skład. O zdecydowanej dominacji w nim TG „Sokół” Dynów świadczy chociażby fakt, iż goście zdobyli w tym całym meczu ogólnie zaledwie 5 setów.

W tym okazale wygranym przez nas meczu przypomnieli o sobie rodowici Dynowianie w osobach Bronisława Wojnarowicza i Adama Sawczaka, którzy bez straty seta wygrali swoje indywidualne pojedynki (Adam 2 i Bronek 1), walnie przyczynili się także do zwycięstw w obydwóch pojedynkach deblowych.

Tradycyjnie już klasą dla siebie w tym meczu był nasz „lider” Damian Wojdyła, komplet dwóch zwycięstw odniósł także Gracjan Nowak. Z nieprzyjemnych informacji z tego meczu należy odnotować kontuzję innego „filara” naszego zespołu – Grześka Cukierdy.

To ostatnie pewne zwycięstwo pozwoliło zająć drużynie TG „Sokół” Dynów ostatecznie 2 miejsce w grupie zespołów walczących o pozostanie w III – lidze i tym samym zapewnili sobie udział w tych III – ligowych rozgrywkach na kolejny sezon.

Na koniec należy jeszcze sprostować, iż pomimo zajęcia przez naszą drużynę 2 miejsca w tej „grupie spadkowej” na stronie POZTS błędnie widniejemy na miejscu 3. Warto tutaj bowiem zaznaczyć z regulaminu rozgrywek fakt, iż w przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu decyduje wzajemny bilans meczy pomiędzy zainteresowanymi drużynami – a tutaj przy dwóch remisach 9:9 z KSTS MOSiR Karpaty II Krosno mamy korzystny bilans setów w tych dwóch meczach (74 zdobyte i tylko 69 straconych).

 

W tym ostatnim meczu III - ligowym w sezonie 2020/2021 punkty dla naszego zespołu zdobyli:

Kolejka nr 19 (27.06.2021r.) TG „Sokół” Dynów 9:9 SKT I LO Wiki Sanok

Damian Wojdyła – 3.5p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Gracjan Nowak– 2.5p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

Adam Sawczak – 2.5p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

Bronisław Wojnarowicz – 1.5p. (zwycięstwo w grze indywidualnej i zwyc. w grze deblowej)

                                                                                                                        Adam Świder