opp.png

Tylko jeden punkt w kolejnych trzech meczach

Niestety w kolejnych trzech meczach sezonu 2020/21 (kolejki nr 3-5) tenisistom stołowym TG „Sokół” Dynów udało się „ugrać” tylko 1 punkt za remis w rywalizacji z rezerwami drugoligowych Karpat Krosno, gdyż tylko w tym jednym meczu dysponowaliśmy w miarę optymalnym składem.

Prócz tych problemów kadrowych sytuacji nie ułatwia też fakt, iż nasi zawodnicy aktualnie grają praktycznie bez treningu, gdyż z wiadomych względów organizacyjnych związanych z pandemią nie mogą oni korzystać z dotychczasowej swej siedziby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie, a nowo przyznany obiekt w dynowskim „Domu Strażaka” pozostaje nadal w remoncie. Z tego samego powodu swoje mecze w roli „gospodarza” drużyna TG „Sokół” Dynów rozgrywa obecnie z konieczności w Kielnarowej korzystając z gościnności tamtejszego Centrum Rekreacyjno – Kulturowego, a to już jest zasługą naszego zawodnika Gracjana Nowaka, który jest jednym z „gospodarzy tego obiektu”.

 

W pozostałych dwóch meczach z różnych względów skład uzupełniać musieli z konieczności: mało ograny przy III – ligowych stołach Dominik Karaś, czy też prawdziwy weteran podkarpackiego tenisa stołowego – Bronisław Wojnarowicz.

Szczególnie szkoda zwłaszcza tych straconych obydwu punktów w Ropczycach, gdyż o nikłej porażce z miejscowym ATS „Bingo” w ostatecznym rozrachunku 8:10 zadecydowała minimalna porażka naszego Gracjana Nowaka w stosunku 2:3 (9:11 w decydującym piątym secie!). Warto przy tym wspomnieć, iż Gracjan walcząc jak „lew” prowadził w tym pojedynku już 2:1 w setach!

Oczywiście klasą samą dla siebie był w tych wszystkich trzech meczach nasz as atutowy Damian Wojdyła, który odniósł w nich komplet 10 zwycięstw w pojedynkach indywidualnych i 2 zwycięstwa w grach deblowych!

Na uwagę zasługuje też powrót do gry po uciążliwej kontuzji naszego Grzesia Cukierdy, który odniósł cenne zwycięstwo w swoim pojedynku w zremisowanym ostatecznie meczu z Karpatami Krosno.

Duże słowa uznania należy skierować jeszcze dla naszego najnowszego „nabytku” Filipa Kociuby, który wystąpił w meczach z ATS „Bingo” Ropczyce, oraz z KSTS MOSiR „Karpaty” II Krosno wygrywając w nich po 3 swoje pojedynki, dokładając jeszcze 2 zwycięstwa w grach deblowych!

W tych kolejnych trzech meczach punkty dla naszego zespołu zdobyli:

 

Kolejka nr 3 (25.10.2020r.) ATS Bingo Ropczyce 10:8 TG Sokół Dynów

Damian Wojdyła – 4.5p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Filip Kociuba – 3.5p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

 

Kolejka nr 4 (22.11.2020r.) PUKS Arka Łętownia 10:2 TG Sokół Dynów

Damian Wojdyła – 2p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

 

Kolejka nr 5 (29.11.2020r.) TG Sokół Dynów 9:9 KSTS MOSiR Karpaty II Krosno

Damian Wojdyła – 4.5p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Filip Kociuba – 3.5p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

Grzegorz Cukierda – 1p. (1 zwycięstwo w grze indywidualnej)

                                                                                                                                    Adam Świder