opp.png

Skuteczny finisz TG „Sokół” Dynów w III – ligowych rozgrywkach w 2020r.!

Tenisiści stołowi TG „Sokół” Dynów udanie finiszowali remisując i odnosząc zwycięstwo w swych ostatnich dwóch meczach ligowych rozegranych w 2020r. To ostatnie zwycięstwo odniesione w stosunku 10:7 z wyżej aktualnie notowanym zespołem z Turzego Pola nie było czymś przypadkowym, gdyż po raz pierwszy w tym sezonie dysponowaliśmy w meczu niemal optymalnym składem (D. Wojdyła, F. Kociuba, G, Cukierda, G. Nowak). W ten sposób z podstawowej kadry brakowało tylko Dawida Ślączki i Adama Sawczaka. W tym ostatnim wygranym meczu największy wkład w zwycięstwo wnieśli najlepsi nasi aktualnie zawodnicy: Damian Wojdyła i Filip Kociuba, którzy odnieśli w nim po 4 zwycięstwa (czyli komplet) w pojedynkach indywidualnych. Warto jednak zauważyć, że decydujący o zwycięstwie w tym meczu punkt zdobył jednak Grzesiek Cukierda zwyciężając w ostatnim pojedynku swego przeciwnika w stosunku 3:1 i po tym sukcesie zasłużenie wpadł w objęcia swoich kolegów z drużyny oraz jej opiekunów. Ponadto Grześ w parze z Gracjanem Nowakiem zdobyli inny bardzo ważny punkt zwyciężając w swojej grze deblowej.

We wcześniej rozegranym w ramach 7 kolejki rozgrywek meczu z LKS „Brzostowianką” Brzostek drużyna TG „Sokół” Dynów zremisowała w stosunku 9:9. Należy przy tym zauważyć, że sam przebieg tego meczu był dla nas bardzo pechowy. Wystarczy tutaj tylko wspomnieć, że rozgrywający chyba swoje „życiowe” zawody Gracjan Nowak - który wspiął się w tym całym meczu na wyżyny swoich umiejętności - aż 3 swoje pojedynki przegrał w samych końcówkach grając na przewagi w piątych setach! Prawdziwy pech! Jednak Gracjan – jak to „twardy facet” – odbił to sobie przynajmniej częściowo odnosząc w parze z Karolem Barańskim nieoczekiwany sukces z faworyzowanymi przeciwnikami w grze deblowej. W meczu tym oprócz niezawodnego jak zwykle Damiana Wojdyły (tradycyjny komplet czterech punktów) doskonale spisał się także powracający po kontuzji Grzegorz Cukierda odnosząc 3 zwycięstwa w grach indywidualnych i dokładając jeszcze do tego sukces w grze deblowej.

W przegranym meczu w Dębicy z tamtejszym AKS „Kępa” (6 kolejka rozgrywek) zagraliśmy osłabieni brakiem naszego asa atutowego Damiana Wojdyły. Najlepszym naszym zawodnikiem w tym meczu był Filip Kociuba, który do swych trzech zwycięstw indywidualnych dołożył jeszcze zwycięstwo w grze deblowej w parze z Dawidem Ślączką.

 

W tych kolejnych trzech meczach punkty dla naszego zespołu zdobyli:

Kolejka nr 6 (6.12.2020r.) UKS Kępa Dębica 10:6 TG Sokół Dynów

Filip Kociuba – 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

Grzegorz Cukierda – 1 p. (zwycięstwo w grze indywidualnej)

Dawid Ślączka1.5 p. (zwycięstwo w grze indywidualnej i zwycięstwo w grze deblowej)

 

Kolejka nr 7 (13.12.2020r.) TG Sokół Dynów 9:9 LKS Brzostowianka Brzostek

Damian Wojdyła – 4.5 p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Grzegorz Cukierda – 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Karol Barański – 0.5 p. (zwycięstwo w grze deblowej)

Gracjan Nowak – 0.5 p. (zwycięstwo w grze deblowej)

 

Kolejka nr 8 (20.12.2020r.) LKS Turze Pole 7:10 TG Sokół Dynów

Damian Wojdyła – 4 p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych - komplet)

Filip Cukierda – 4 p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych - komplet)

Grzegorz Cukierda – 1.5 p. (zwycięstwo w grze indywidualnej i zwycięstwo w grze deblowej)

Gracjan Nowak – 0.5 p. (zwycięstwo w grze deblowej)

                                                                                                                                            Adam Świder