opp.png

TG „Sokół” Dynów ze zmiennym szczęściem w ostatnich meczach I rundy rozgrywek

W ostatnich 4 meczach ligowych I rundy rozgrywek nasi tenisiści stołowi odnieśli 1 zwycięstwo (u siebie z LKS „Strażak” Bratkówka - w stosunku 10:3), zanotowali 1 remis (w Sanoku z tamtejszym SKT I LO „Wiki” Sanok w stosunku 9:9) i ponieśli też 2 porażki (u siebie ze zdecydowanie najlepszą drużyną rozgrywek

KU AZS „Politechnika” III Rzeszów w stosunku 4:10 i w Krościenku Wyżnem z tamtejszym KTS GOSiR Krościenko Wyżne po zaciętym boju 8:10).

Szczególną dramaturgią wyróżnił się zwłaszcza ten zremisowany ostatecznie przez naszych chłopców , wyjazdowy mecz w Sanoku, w którym stoczyli

aż 7 pojedynków pięciosetowych – w tym obydwa deblowe! Nasi zawodnicy wykazali w nich „stalowe nerwy”, gdyż aż 6 tych zaciętych pojedynków zakończyło się ich zwycięstwem – a wśród nich aż 5 „na przewagi” w decydujących piątych setach! Warto też wspomnieć, iż w tym meczu musieli sobie niestety radzić bez swojego asa atutowego Damiana Wojdyły.

Nie mniej dramatyczny przebieg miało spotkanie w Krościenku Wyżnem, w którym po raz kolejny okazało się jak ważne w meczu ligowym są pojedynki deblowe. I właśnie 2 porażki naszych deblistów zadecydowały o nikłej przegranej w tym meczu.

Ostatecznie pomimo ambitnej postawy naszych zawodników nie udało im się jednak zakwalifikować na koniec tej I rundy do grupy zespołów walczących o awans do II ligi, chociaż warto przy tym zauważyć, że nasza drużyna uzyskała identyczną liczbę punktów co 2 inne drużyny, które dostały się do grupy „awansującej”.

O ostatecznych miejscach zadecydował w tym przypadku jednak niekorzystny dla naszej drużyny bilans bezpośrednich meczy pomiędzy tymi zainteresowanymi zespołami.

 

W tych kolejnych 4 meczach punkty dla naszego zespołu zdobyli:

Kolejka nr 9 (30.01.2021r.) SKT I LO „Wiki” Sanok 9:9 TG Sokół Dynów

Filip Kociuba – 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

Grzegorz Cukierda – 2.5 p.

Gracjan Nowak2.5 p.

Karol Barański – 0.5p. (zwycięstwo w grze deblowej)

 

Kolejka nr 10 (6.02.2021r.) TG „Sokół” Dynów 10:3 LKS „Strażak” Bratkówka

Damian Wojdyła – 3.5 p. (komplet 3 zwycięstw w grach indywidualnych i zwyc. w deblu)

Filip Kociuba – 2.5 p.

Grzegorz Cukierda – 2 p.

Gracjan Nowak – 2 p.

 

Kolejka nr 11 (7.02.2021r.) KTS GOSiR Krościenko Wyżne 10:8 TG „Sokół” Dynów

Damian Wojdyła – 4 p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych - komplet)

Grzegorz Cukierda – 2 p.

Filip Kociuba – 2 p.

Kolejka nr 12 (7.02.2021r.)

TG „Sokół” Dynów 4:10 KU AZS Politechnika III Rzeszów

Damian Wojdyła – 3 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych - komplet)

Filip Kociuba –1 p.

                                                                              Adam Świder