opp.png

Podsumowanie wyników TG „Sokół” Dynów W III – ligowych rozgrywkach w sezonie 2020/2021

Sekcja tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów w ubiegłym sezonie 2020/21 z powodzeniem kontynuowała swój udział w rozgrywkach III ligi organizowanych przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Warto w tym miejscu zauważyć, iż rywalizując na tym poziomie z czołowymi zespołami na Podkarpaciu

nasi chłopcy po I rundzie rozgrywek jedynie w dodatkowej klasyfikacji bilansem „małych punktów” stracili awans do grupy zespołów walczących o II ligę, gdyż wspólnie z dwoma innymi drużynami mieli taki sam bilans punktowy.

 

W II „finałowej” rundzie tych rozgrywek nasi tenisiści stołowi spisywali się nadal bardzo dobrze kończąc ten niedawno zakończony sezon ostatecznie na wysokim 2 miejscu wśród drużyn walczących o pozostanie w tej III lidze, czyli na 9 miejscu

w końcowej klasyfikacji. Ostateczny bilans naszej drużyny w tych III ligowych rozgrywkach w ubiegłym sezonie to 16 punktów uzyskanych w 17 spotkaniach (na ten dorobek punktowy złożyło się bowiem 6 zwycięstw i 4 remisy). Tak dobry ostateczny wynik sportowy naszej drużyny budzi szacunek choćby i z tego powodu, że przez większą część sezonu z powodów regulaminowych związanych z epidemią COVID – 19 nie mogliśmy korzystać z własnej hali przy SP nr 1 w Dynowie i dlatego też z konieczności większość swoich treningów i meczy jako „gospodarz” musieliśmy rozgrywać w Centrum Rekreacyjno – Kulturalnym w Kielnarowej.

Aktualny potencjał naszego zespołu i jego ambicje predestynują jednak do jeszcze wyższego niż ostatecznie uzyskane miejsce w tych III – ligowych rozgrywkach, dlatego też po planowanym dalszym uzupełnieniu i wzmocnieniu składu na następny sezon nasz zespół nie wyklucza włączenia się do walki nawet o awans do II ligi. Wysokie ambicje TG „Sokół” Dynów uzasadnione są ogromnym potencjałem i dużymi umiejętnościami indywidualnymi naszych czołowych zawodników, a w osiągnięciu oczekiwanych wyników przeszkadzała w ubiegłym sezonie niekiedy jedynie ich absencja w niektórych meczach ligowych.

Prawdziwą wizytówką naszej drużyny jest zdecydowanie najlepszy zawodnik tych III - ligowych rozgrywek Damian Wojdyła, który w ciągu całego sezonu odniósł komplet 53 zwycięstw nie ponosząc przy tym żadnej porażki. O ogromnej klasie sportowej tego zawodnika może świadczyć choćby fakt, iż w swym sportowym życiorysie Damian ma nawet grę w „superlidze” – czyli na najwyższym poziomie rozgrywek w tenisa stołowego w Polsce.

W tym ubiegłym sezonie drużynę TG „Sokół” Dynów znacząco wzmocnił także ograny już nawet na II ligowym poziomie utalentowany Filip Kociuba. Ponadto punkty dla naszego zespołu zdobywali także i inni renomowani zawodnicy jak Grzegorz Cukierda, Gracjan Nowak, czy też Dawid Ślączka – czołowy tenisista stołowy w Polsce wśród policjantów. Ponadto TG „Sokół” Dynów z powodzeniem reprezentowali od wielu już lat grający w naszym klubie miejscowi zawodnicy: Bronisław Wojnarowicz, Henryk Sawczak, Adam Sawczak, Karol Barański i Dominik Karaś.

Adam Świder