opp.png

GLKS „Jawor” 1955 Jawornik Polski rozgromiony w derbach na inaugurację IV – ligowego sezonu!

W inaugurującym sezon 2018/19 meczu IV ligi tenisa stołowego nasi chłopcy pewnie pokonali w dniu 30 września b.r. drużynę zza miedzy GLKS „Jawor” 1955 Jawornik Polski w stosunku 10:5! Nasi goście zdając sobie doskonale sprawę z „transferów” jakie TG „Sokół” Dynów przeprowadził przed tym sezonem nie przyjechali do Dynowa w roli faworytów. Jednakże chcąc zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo Prezes zespołu z Jawornika zachowywał się jeszcze przed meczem bardzo nietypowo próbując wyprowadzić naszych zawodników z równowagi. Zażądał od nich wszystkich pokazania dowodów osobistych, a od chłopaków poniżej 23 – roku życia dodatkowo jeszcze aktualnych badań lekarskich dokonanych przez lekarza medycyny sportowej. Oczywiście wszyscy oni przeszli przez te formalności be  problemów, a w dodatku  to nietypowe zachowanie przedstawiciela naszych gości jeszcze bardziej zmobilizowało naszych zawodników, co wykazał ostateczny wynik meczu.

W tym inauguracyjnym spotkaniu bardzo udanie zaprezentował się przed własną publicznością nasz nowy lider Damian Wojdyła, który bez problemów wygrał swoje wszystkie 4 pojedynki dokładając do tego jeszcze zwycięstwo w grze deblowej. Równie dobrze wypadł nasz drugi pozyskany na ten sezon zawodnik rutynowany Zbigniew Jarema odnosząc komplet trzech zwycięstw w grach indywidualnych oraz zwycięstwo w grze deblowej. Swoje 1.5 pkt dołożył w tym meczu jeszcze Adam Sawczak wygrywając jeden pojedynek indywidualnie, oraz jeden w grze deblowej. Swoją cegiełkę do wygranej dodał też Karol Barański, który grając w deblu również zwyciężył przeciwną parę. Trzeba też tutaj przyznać, że również i Karol zaprezentował w tym meczu bardzo dobry tenis stołowy tocząc niezwykle wyrównane wszystkie swoje pojedynki przegrywając w dwóch z nich po 2:3.

Niniejsze pewne zwycięstwo nad czołowym zespołem ligowym z poprzedniego sezonu jedynie potwierdza ogromne aspiracje naszego zespołu na ten sezon.

Ufff! W takim składzie … będzie się działo!

Adam Świder

 

Szczegóły meczu: TG Sokół Dynów 10:5 GLKS Jawor 1955 Jawornik Polski