opp.png

2 zwycięstwa i porażka na zakończenie rundy zasadniczej

 

Ze zmiennym szczęściem walczyli nasi tenisiści stołowi w ostatnich trzech kolejkach rundy zasadniczej sezonu 2018/19 w rzeszowskiej grupie IV ligi Podkarpackiej. Na ten bilans złożyły się zwycięstwa: nad KU „Sanex” AZS IV Politechnika Rzeszów w stosunku 10:6 w meczu wyjazdowym, oraz z LKS Kańczuga 10:4 u siebie. Natomiast w swym ostatnim meczu rundy zasadniczej nasi chłopcy pewni już awansu do grupy „awansującej” ulegli niespodziewanie w Leżajsku tamtejszemu UKS SP nr 1 w stosunku 4:10. Warto przy tym jednak wspomnieć, że w tym ostatnim przegranym meczu nasz zespół musiał sobie radzić bez swojego asa atutowego Damiana Wojdyły, któremu w tym występie przeszkodziły obowiązki zawodowe. Zastępował go pozyskany ostatnio z Dubiecka nasz nowy zawodnik Arkadiusz Żurawski, jednak dało się u niego zauważyć brak ogrania na obecną chwilę, co pomimo ambitnej postawy nie pozwoliło mu wywalczyć choćby punktu w tym meczu (2 swoje pojedynki przegrał w stosunku 2:3!). Mamy jednak nadzieję, że Arek okaże się wartościowym wzmocnieniem naszej drużyny w kolejnych meczach.

Zdobycie 4 punktów w ostatnich trzech meczach pozwoliło ostatecznie naszej drużynie na zajęcie wysokiego 4 miejsca po rundzie zasadniczej i tym samym na zakwalifikowanie się do grupy „awansującej”, w której w dalszej części sezonu rywalizować będzie pomiędzy sobą o awans do III ligi 6 najlepszych zespołów w IV lidze ( z zaliczeniem dotychczas zdobytych wszystkich punktów).

 

W tych ostatnich trzech meczach rundy zasadniczej punkty dla naszego zespołu zdobyli:

 

13 stycznia 2019r. - KU „Sanex” AZS IV Politechnika Rzeszów – TG „Sokół” Dynów 6:10

Damian Wojdyła – 4.5 p. (4 zwycięstwa w grach singlowych i zwycięstwo w deblu)

Zbigniew jarema 4.0 p. (4 zwycięstwa w grach singlowych)

Michał Świder – 1.5 p. (1 zwycięstwo w grze singlowej i 1 zwycięstwo w deblu)

Szczegóły meczu: KU Sanex AZS IV Politechnika Rzeszów 6:10 TG Sokół Dynów

 

20 stycznia 2019r. - TG„Sokół” Dynów – LKS Kańczuga 10:4

Damian Wojdyła – 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach singlowych i zwycięstwo w deblu)

Zbigniew Jarema 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach singlowych i zwycięstwo w deblu)

Adam Sawczak – 3.0 p. (3 zwycięstwa w grach singlowych)

Szczegóły meczu: TG Sokół Dynów 10:4 LKS Kańczuga

 

27stycznia 2019r. - UKS SP nr 1 Leżajsk - TG „Sokół” Dynów 10:4

Zbigniew Jarema 3.0 p. (3 zwycięstwa w grach singlowych)

Adam Sawczak – 1.0 p. (1 zwycięstwo w grze singlowej)

Szczegóły meczu: UKS SP Nr 1 Leżajsk 10:4 TG Sokół Dynów

                                                                                 

                                                                                                                     Adam Świder