opp.png

Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

„Dla Niepodległej”

 

Turniej zorganizowany został w dniu 27 października b.r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół przy ul. Szkolnej w Dynowie przez klub tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 29 zawodniczek i zawodników reprezentujących 7 miejscowości z siedmiu okolicznych gmin - położonych w czterech powiatach (rzeszowski, brzozowski, przeworski, przemyski): Bachórz, (Gmina Dynów), Wesoła (Gmina Nozdrzec), Niewistka (Gmina Dydnia), Dubiecko (Gmina Dubiecko), Hyżne (Gmina Hyżne), Jawornik Polski (Gmina Jawornik Polski), Miasto Dynów.

Authentic Sneakers,Best Authentic Sneakers,Buy Sneakers,Buy Kicks,Authentic Nike Sneakers,Nike Sneakers,Best SneakersWomen Nike cool nike high tops for boys boots women CK3172-002

Turniej zorganizowano w sześciu kategoriach:

Dziewczynki – Szkoła podstawowa i oddział gimnazjalny”

Chłopcy – „Szkoła podstawowa i oddział gimnazjalny”

Kobiety - Senior: od 16 do 40 lat

Chłopcy i mężczyźni – „Senior: od 16 do 40 lat

Mężczyźni - „Weteran: powyżej 40 lat”

MężczyźniNiepełnosprawni”

Oto najlepsze zawodniczki i zawodnicy turnieju w poszczególnych kategoriach

 

 

·         Dziewczynki – „Szkoły podstawowe i oddział gimnazjalny”

  1)   Karolina Kiełbasa (Bachórz)

  2)   Kamila Fiołek (Wesoła)

  3)   Weronika Florek (Wesoła)

  4)   Roksana Darasz(Bachórz)

  5)   Milena Dobosz (Wesoła)

 

·         ChłopcySzkoły podstawowe i oddział gimnazjalny”

       1)  Dominik Karaś (Dynów)

       2)  Alan Śmigiel (Wesoła)

       3)  Marcin Myśliwiec (Wesoła)

4)  Jakub Czenczek (Wesoła)

5-6) Norbert Koczot (Wesoła),Dawid Piela (Dynów)

 

·         Kobiety - Senior: od 16 do 40 lat

  1)    Izabela Antosiak (Dubiecko)

 

·         Chłopcy i mężczyźniSenior: od 16 do 40 lat

  1) Michał Świder (Dynów)

  2) Kamil Bazan (Hyżne)

  3) Marek Padewski (Jawornik Polski)

  4) Jakub Jamrozik (Jawornik Polski)

 

·         Mężczyźni - „Weteran: powyżej 40 lat”

 1)    Jarosław Antosiak (Dubiecko)

 2)    Dariusz Karnas (Hyżne)

 3)    Jacek Szajnik (Dynów)

 4)    Henryk Sawczak (Niewistka)

 

·         Mężczyźni Niepełnosprawni”

       1)  Józef Niemiec (Bachórz)

       2)  Bartłomiej Świder (Dynów)

 

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: Prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie Pani Krystyna Dżuła, Członek Zarządu Towarzystwa Pani Jolanta Głuchowska – Kozubal, oraz główny menedżer drużyny tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów – Henryk Sawczak. Nagrody dla najlepszych zawodników w każdej kategorii (puchary, medale, dyplomy) wręczali organizatorzy turnieju w osobach: w/w Henryka Sawczaka oraz kierownika drużyny TG „Sokół” Dynów – Adama Świdra. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali słodki poczęstunek (słodycze, napoje).

Organizowany corocznie przez TG „Sokół” Dynów taki turniej przyczynia się do propagowania w środowisku lokalnym i w regionie tej pięknej dyscypliny sportu, umożliwia integrację, rozwija sprawność i kondycję fizyczną, zachęca do aktywnych form spędzania czasu wolnego, pokazuje wzorce rywalizacji oparte na zasadach „fair play”. W tym roku Turniej ten dodatkowo był elementem obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Adam Świder