opp.png

Opłatkowe  spotkanie  "SOKOŁÓW' w  Krakowie

 

     Na zaproszenie Prezesa PTG "Sokół'' - DH Konrada Firleja - do Krakowa udała się delegacja dynowskiego Gniazda w składzie; Jolanta Kozubal-Głuchowska, Krystyna  Dżuła, Antoni Iwański i Ryszard Duda.

     Późnym popołudniem w krakowskiej Sokolni przy ulicy Marszałka J. Piłsudskiego spotkały się delegacje z różnych Gniazd z województwa małopolskiego i podkarpackiego oraz miejscowi działacze i Zarząd PTG. W uroczysty nastrój wprowadził zebranych Ks. kapelan "Sokołów'', który nawiązując do Ewangelii o Narodzeniu Pańskim zaapelował o patriotyczne, narodowe działania dla dobra młodzieży i Ojczyzny. Łamanie się opłatkiem stało się nie tylko gestem symbolicznym, ale i wyrazem serdecznych więzi łączących dorosłych Druhów i małe sokolęta licznie reprezentowane przez sekcje gimnastyczne. Prezes Dh. Firlej wręczył zasłużonym działaczom stowarzyszenia odznaczenia i dyplomy, których nie zabrakło także dla trenerek i uzdolnionych zawodniczek. Następnie popłynęły kolędy a nastrój świąteczny stał się rodzinny i wzruszający.

     W drugiej części programu zebrani mogli podziwiać popisy gimnastyczek, które zdobywają dla "Sokoła" laury na zawodach krajowych i zagranicznych. Niektóre ewolucje gimnastyczne budziły nie tylko podziw, ale i pytanie; ile trzeba ćwiczyć, by dojść do takiej sprawności. Wyrazem zachwytów były długie i burzliwe oklaski. Na zakończenie - wspólna fotografia i podziękowania za piękny wieczór.

 

11

 

22

Więcej zdjęć na: Opłatek w Sokole A.D. 2016

 

Ps. Delegacja dynowskiego "Sokoła'' serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi za bezpłatne użyczenie samochodu, a Panu Bielcowi za komfortową jazdę.

W imieniu  delegacji - Krystyna Dżuła

                             Prezes  T.G. "Sokół''