opp.png

"Dynów jedną śpiewającą Rodziną" - kolejna impreza z programu XI Dynowskiej Jesieni Teatralnej.

         Pomysłem Zarządu T.G. "Sokół'' jest nie tylko kolejna Dynowska Jesień Teatralna, ale też wieczór pieśni patriotycznych - tradycyjnie już organizowany wspólnie z całą społecznością Liceum Ogólnokształcącego. Marzeniem Organizatorów jest, by tak jak kiedyś w każdym polskim domu - wieczorem- płynęły pieśni, opowieści rodzinne, historie narodowe, by rodzinę łączyły wspólne myśli i pragnienia, by dzieci i młodzież właśnie w ten sposób, chociaż nie tylko, jak w domu rodzinnym uczyła się miłości do tego, co polskie.

11 LISTOPAD 2017 roku godz. 18 hala LO w Dynowie

 DSC02486 Copy

         Na zaproszenie Organizatorów licznie przybyli dynowianie, niektórzy z dziećmi, wnukami. Prawie wszystkie miejsca przy stolikach zajęte, panuje nastrój pogodny, rodzinny - wszyscy uśmiechnięci witają się jak na rodzinnych spotkaniach, wszak razem mamy świętować 99 rocznicę Odzyskania Wolnej OJCZYZNY!

DSC02503 Copy

         Gości serdecznie witają Dyr. LO Pani E. Klaczak-Łach i Prezes T.G. "Sokół'' Krystyna Dżuła. Pani Dyrektor w pięknym ludowym stroju, gdyż za moment zespół taneczny, który prowadzi zatańczy poloneza, a Prezes - w mundurze Sokołów. W tym roku, ważnym ze względu na uroczyste poświęcenie sztandaru, stowarzyszenie umundurowało nie tylko prezesa, ale przede wszystkim poczet sztandarowy.

       Ciekawy układ choreograficzny poloneza przyciągnął uwagę widzów i zasłużył na uznanie nawet krytycznie nastawionych znawców. Z wielką uwagą wszyscy zebrani oglądnęli nastrojowy montaż poetycko-muzyczny zaprezentowany przez licealistów pod kierunkiem Pań: Katarzyny Kłyż, Ewy Hadam oraz Joanny Dudy. Wkrótce po nim popłynęły pierwsze wspólnie wykonywane pieśni legionowe, a śpiewali wszyscy, "jak jedna dynowska rodzina''. Potem, jeszcze przed przerwą na kawę, gimnazjaliści sprawili widzom miłą niespodziankę: kostiumowy korowód postaci literacko-historycznych z XIX wieku! Kolejno na scenie pojawili się ucharakteryzowani trzej wieszcze; A. Mickiewicz, J. Słowacki, Z. Krasiński i kobiety ich życia: Maryla Wereszczakówna, Maria Wodzińska i Ludwika Śniadecka. Po nich przemaszerowali Legionista i Huzar, wbiegł Hajduczek, z wdziękiem przeszły bohaterki komedii A. Fredry, gimnazjaliści z czasów rozbiorowych, bohaterki powieści Orzeszkowej i na końcu pojawił się Sokół'' w mundurze wzorowanym na uniformie z lat 1905. Brawami nagrodzeni Modele w czasie przerwy bardzo chętnie pozowali do zdjęć indywidualnych i zbiorowych, bo widzowie mieli wielką ochotę "uwiecznić się" ze znanymi postaciami. Radości było co niemiara , a wspomnień jeszcze więcej! Ta lekcja historii okazała się bardzo interesującą.

         Po przerwie znów popłynęły pieśni znane i chętnie śpiewane o Tych, którzy szli na wojnę, nie żałowali swego życia, by przyszłe pokolenia mogły żyć w wolnej OJCZYŹNIE. Ten wieczór IM się należał i nam także, by w codziennym zabieganiu nie zapominać o Sprawach Najważniejszych i o tym, co Najcenniejsze - o Najjaśniejszej Rzeczypospolitej!

         Zarząd T.G. "Sokół'' serdecznie dziękuje prowadzącym program "Wieczoru" P. Grażynie Malawskiej i  P. Michałowi Zięziowi, P. Katarzynie Kłyż, P. Ewie Hadam oraz P. Joannie Dudzie z LO odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne, P. Beacie Piejko i P. M. Mączyńskiej za zachęcenie gimnazjalistów do udziału w korowodzie, zespołowi tanecznemu za piękne wykonanie tańców, za współpracę w organizacji "Wieczoru" Pani Dyrektor E. Klaczak-Łach.

                                                                                                                        Prezes TG "Sokół" Krystyna Dżuła

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Daniela Gąseckiego