opp.png

Konkursy rozstrzygnięte - Projekt "Dawniej i dziś na sportowo z T.G. 'Sokół'' zakończony!

         Projekt adresowany do dzieci i młodzieży, zgłoszony do Burmistrza Miasta, zaakceptowany i realizowany przez T.G. "Sokół'' miał na celu aktywizowanie adresatów, popularyzację zdrowego trybu życia, wskazanie pozytywnych wzorów postępowania.       

       Główne zadania projektu to: odbyte w październiku otwarte turnieje gry w badmintona i tenisa stołowego oraz konkursy: literacki i plastyczny na temat: "Sylwetki wybitnych działaczy i sportowców dynowskich" oraz "Zdrowy tryb życia, ulubiona dyscyplina sportu, aktywność ruchowa lub walka z nałogami".

Czytaj więcej: "Dawniej i dziś na sportowo z T.G. 'Sokół''

XV Dynowska Jesień Teatralna- trwa!

Pierwsza impreza - już za nami!

         10 listopada w auli gościnnego Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Hasło "Dynów jedną śpiewającą rodziną" znów okazało swą magiczną moc! Gdyby nie zeszłoroczne ograniczenia związane z coronavirusem, w tym roku byłby to już 10 wieczór pieśni patriotycznych. Zapowiadając w 2012 roku tę formę uczczenia Święta Niepodległości T.G."Sokół'' nawiązywało do tradycji Polskiego Domu, czyli rodzinnego śpiewania- "niech płynie pieśń o zmierzchu"! Bardziej wzniośle; zadbajmy o pamięć i narodową tożsamość!

Czytaj więcej: XV Dynowska Jesień Teatralna- trwa!

"Wielkich Polaków wskazania na drogi do świętości"

         Tytuł programu wzbogacony o portrety wielkich patriotów: Świętego Jana Pawła II i Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego wyraźnie zapowiadał tematykę programu słowno-muzycznego przygotowanego na niedzielę 24 października. Autorka scenariusza z przebogatej i różnorodnej twórczości literackiej Świętego i Błogosławionego z konieczności wybrała do wspólnego wysłuchania i przemyślenia tylko część wskazań i napomnień. Nawet te fragmenty homilii, recytowane i śpiewane utwory poetyckie, wywołały refleksje nad naszą kondycją moralną i troskę o wybór drogi do świętości. Na nowo odkryliśmy znaczenie wskazań: "Świętość to życie będące świadectwem obecności Boga'', "Świętość to wierność Bogu" i te zapamiętane ze spotkań z naszymi Wielkimi Rodakami:

Czytaj więcejWielkich Polaków wskazania na drogi do świętości

"Żeby człowiek był z Nowonarodzonym Bogiem i ludźmi"

W dniu 2 lutego po mszy św. wieczorowej w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Dynowie odbył się spektakl słowno-muzyczny pt. "Żeby człowiek był z Nowonarodzonym Bogiem i ludźmi" w reżyserii Pani Krystyny Dżuły w wykonaniu aktorów niezawodowego Teatru przy T.G. Sokół w Dynowie w składzie:

Krystyna Dżuła

Grażyna Malawska

Magdalena Gołąb

Jolanta Głuchowska-Kozubal

Katarzyna Kłyż

Martyna Kłyż

Ryszard Duda

Daniel Maziarz (gitara)

Emil Dańczak

Piotr Dżuła (flet)

Szymon Fara

 

Organizacja:Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Dynowie

Współorganizacja: Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie

 

Dla tych z Państwa, którzy nie mogli zobaczyć spektaklu na żywo udostępniamy film prezentujący tą inicjatywę.

 

Bardzo dziękujemy ekipie filmowej za realizację materiału Droniarze.net