opp.png

XV Dynowska Jesień Teatralna- trwa!

Pierwsza impreza - już za nami!

         10 listopada w auli gościnnego Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Hasło "Dynów jedną śpiewającą rodziną" znów okazało swą magiczną moc! Gdyby nie zeszłoroczne ograniczenia związane z coronavirusem, w tym roku byłby to już 10 wieczór pieśni patriotycznych. Zapowiadając w 2012 roku tę formę uczczenia Święta Niepodległości T.G."Sokół'' nawiązywało do tradycji Polskiego Domu, czyli rodzinnego śpiewania- "niech płynie pieśń o zmierzchu"! Bardziej wzniośle; zadbajmy o pamięć i narodową tożsamość!

 

Tym razem obyło się bez rzutnika, ekranu, mikrofonów, bo wszyscy mieli śpiewniki i pełne "głowy" tekstów popularnych piosenek z lat walk o niepodległość. Kończąca się jedna pieśń nasuwała propozycję następnej, a każda była z tych ulubionych przez wszystkich. Dwie godziny śpiewania dla żeńskiego "chóru" wspomaganego głosami panów: burmistrza, p. Radonia, Zelwacha, Mikosia, Iwańskiego to prawdziwy wyczyn!!! Szkoda, że wśród śpiewających nie było dzieci, a tylko kilka licealistek!

Słowa uznania i podziękowania Zarząd "Sokoła'' kieruje do Pani Dyr. Elżbiety Klaczak-Łach za udostępnienie auli i całą pomoc organizacyjną. Szczególne podziękowania za pyszne ciasteczka, kawę i herbatkę składa paniom: K. Kłyż, M. Wandas-Wasieńko, M. Gołąb.

         Kolejną imprezą z programu tegorocznej - XV Jesieni - będzie pokaz filmów z różnych spektakli zespołu teatralnego, ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i literackiego w ramach realizacji przez "Sokół " projektu p.h. "Dawniej i dziś na sportowo z T.G."Sokół'', a także wręczenie nagród laureatom.

Zapraszamy więc 20 listopada do MOK-u o godzinie 17-tej.

Zarząd T.G."Sokół'' w Dynowie.

 

autor zdjęć: Ewa Hadam