opp.png

WIELKI FINAŁ: zakończenie rocznych obchodów 100- LECIA Zespołu Teatralnego i promocja  jubileuszowego albumu „TEATR  w  DYNOWIE".

 

         Sobotni wieczór (16 stycznia 2023), aula Liceum Ogólnokształcącego rzęsiście oświetlona gościła dynowską teatralną „rodzinę". Na zaproszenie Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" przybyli: Przewodniczący Rady Miasta, Burmistrz, Dyrektorzy szkół dynowskich, aktorzy różnych pokoleń: młodsi i starsi-wierni Melpomenie!

         Spotkanie prowadziła Pani Reżyser zacząwszy od życzeń noworocznych skierowanych do wszystkich zebranych i wspólnej kolędy „Nowy Rok bieży". Na Jej sugestię, by przywołać życzenia niegdysiejszych szczodraczników odwiedzających nasze domy w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, wystąpili dwaj kolędnicy: Aleksander Gerula i Maciej Jurasiński.

         Prowadząca spotkanie podziękowała "szczodracznikom i zaznaczyła, że tematem głównym  spotkania jest zakończenie obchodów jubileuszowych  i promocja albumu "TEATR  w DYNOWIE" (już III tom) wydanego z okazji 100 rocznicy. W krótkim wystąpieniu  przypomniała  o najważniejszych wydarzeniach Jubileuszu, a to:  o premierze komedii „Człowiek, który nie pije", o " mobilnej wystawie fotograficznej p.h. "Historia teatru w Dynowie", o 2 banerach ukazujących ludzi  teatru, o kostiumowym korowodzie  ph. "TEGO jeszcze w DYNOWE  nie BYŁO" (18 września)  , o uroczystej Gali (24 września) w Domu Strażaka i pracy nad pamiątkowym albumem. Recenzję tego wydawnictwa zaprezentowała Pani Ewa Hadam.

         Program spotkania uatrakcyjnili swoim występem: Dorota Sówka- Szmigiel śpiewając dramatyczny utwór o Cygance i jej losach, Jolanta Kozubal- Głuchowska recytując wiersz "Aktor", duet Agnieszka i Daniel Maziarzowie piosenką "Ada, to nie wypada" z komedii „Człowiek, który nie pije" oraz Daniel Maziarz solo w piosence Edwarda Stachury „Życie to nie teatr”.

         Kontynuacją uroczystego finału obchodów jubileuszowych było wręczenie wyróżnień  i pamiątek aktorom z różnym stażem pracy w Zespole a wszystkim  nowego albumu „TEATR w DYNOWIE”.

Wspólny posiłek przygotowany przez zajazd „Na Rozdrożu", kawa i słodki deser dopełniły program  wieczoru, a jedyny toast wzniesiony za zdrowie wszystkich zebranych i pomyślność teatru dynowskiego nie  tylko zakończył Jubileusz, co wskazał na potrzebę kontynuacji prac  teatru.

         Zarząd T.G."Sokół' składa serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Elżbiecie  Klaczak - Łach za ogromną życzliwość i wydatną pomoc w organizacji jubileuszowego wieczoru, a wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za obecność , wspólne przeżycie tego ważnego wydarzenia.

         A na koniec informacja dla zainteresowanych kupnem albumu „TEATR w DYNOWIE”. Zostało nam już niewiele egzemplarzy, które sprzedajemy po 35 zł za sztukę. Publikację można nabyć u członków Zarządu T. G. „Sokół” w Dynowie, jak również u naszej Pani Skarbnik Jolanty Kozubal Głuchowskiej w sklepie PRO – MOT

Fotografie ze spotkania wykonał nasz druh Grzegorz Iwański.

Zarząd T. G. „Sokół” w Dynowie