opp.png

Qui pro quo

 Qui pro quo

Data premiery: 3 i 4 marca 2018 r.
Reżyseria: Krystyna Dżuła
Scenografia: Grzegorz Hardulak

Kierownik tekstu: Janina Banat

 

Obsada:

Katarzyna Rzepkowska - Jolanta Kozubal-Głuchowska
Emilia Zglińska - Dorota Sówka-Szmigiel
Kazimierz Jelczewski - Michał Zięzio
Ferdynand Zdziebłowski - Andrzej Karnas
Józef - Ryszard Duda

światła i nagłośnienie: Stanisław Karnas, Janusz Kędzierski

 

Po spektaklu odbyła się promocja katalogu "Teatr w Dynowie", który obejmuje działania artystyczne TG Sokół w Dynowie w latach 2007-2017.

 

 

Autor zdjęć: Daniel Gąsecki

Nike sneakers,Nike Sneakers Store,jordan Sneakers,latest Nike Sneakers,latest Nike release,jordan release date,Nike air jordan Sneakers,Best Nike Sneakersadidas Yeezy Boost 350

O scenicznej premierze "Królowej przedmieścia" w naszym teatrze ... i nie tylko!

        

   W naszej ocenie, i zapewne wielu widzów oczekujących na nowy spektakl, zbyt długo trwały przygotowania, próby, gromadzenie rekwizytów. Planowaliśmy tym wodewilem uczcić 110 rocznicę powstania naszego stowarzyszenia tj. Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ'' w Dynowie, połączyć premierę z poświęceniem tablicy pamiątkowej (czy wszyscy wiedzą, gdzie ją umieściliśmy?), ale zadań było zbyt dużo, więc ich realizacja "przerosła" nasze siły. Co się odwlecze to ....... znamy to przysłowie, a my wierni stwierdzeniu: "Możliwości człowieka mają swój czas, podobnie jak kwiaty i owoce mają pory roku, w których kwitną i dojrzewają", pracowaliśmy mimo różnych przeszkód i złowróżbnych przepowiedni malkontentów. Udało się, bo nasz Zespół Teatralny jest odpowiedzialny, pracowity i ambitny.

    Po wielu próbach, zaplanowaniu i wykonaniu scenografii przez Nieocenionego Scenografa - Grzegorza Hardulaka, mogliśmy wystąpić w ramach X Dynowskiej Jesieni Teatralnej, którą przed laty sami wymyśliliśmy i konsekwentnie realizowaliśmy aż do tej ... jubileuszowej.

    Sobotni wieczór 19 listopada okazał się gorący, radosny - w nastroju pogodnej zabawy. Do tego wprowadził widzów autor wodewilu K. Krumłowski i oczywiście gra Zespołu Teatralnego. Sztuka z przełomu XIX i XX wieku okazała się  w wielu swoich fragmentach bardzo aktualna, a dobra gra, żeby nie być posądzoną o zarozumialstwo nie napiszę "doskonała" - wszak to nie zawodowcy występowali- sprawiła, że bawili się wszyscy: i widzowie, i aktorzy. W niedzielę wieczorem, podczas drugiego przedstawienia, było jeszcze goręcej, bo i widzów był "nadkomplet", co oczywiście wszystkich cieszy. Jesteśmy "jedną wspólną dynowską rodziną" - jak podczas niedawnego, świątecznego wieczoru pieśni patriotycznych.

Ciąg dalszy nastąpi ...       /Reżyser Krystyna Dżuła

 

 

    "Kaś ta wlaz" powiem za jednym z bohaterów „Królowej Przedmieścia”, Majcherkiem - tę sztukę warto obejrzeć! Sama widziałam ją już trzy razy i z pewnością wybiorę się na następny spektakl. Dlaczego? Bo „Królowa Przedmieścia” bawi ludzi w różnym wieku od tych najmłodszych, po nasze babcie i dziadków. Pełno na scenie humoru, tańca, zabawy i dużo pozytywnej energii, która udziela się widzom. Poznajemy losy Mani, nazywanej w krakowskim światku tytułową Królową Przedmieścia. Perypetie tej pięknej dziewczyny, za którą uganiają się liczni adoratorzy, przedstawione są w sposób zabawny, a cała historia jest pełna zaskakujących zwrotów akcji. Piękna scenografia i świetna muzyka dopełniają całości. Warto więc w swoim kalendarzu odnotować: „byłam, widziałam i zachwyciłam się Królową Przedmieścia”. 

               Martyna Kłyż, uczennica LO w Dynowie

 

 

O " Królowej Przedmieścia" słów kilka...

    Lekka, zabawna, dobrze zagrana ...Taka właśnie jest najnowsza sztuka wystawiona przez dynowski zespół teatralny.

   Historia sieroty Mani wprowadza widzów w klimat młodopolskiego Krakowa i podkrakowskiej wsi, z osobliwymi postaciami malarza, mecenasa, pisarza gminnego oraz typowych krakowskich andrusów. Zabawne zdarzenia, wartka akcja przeplatana tańcem i partiami śpiewanymi, barwne stroje i dekoracje sprawiają, że sztukę ogląda się przyjemnie i chciałoby się oglądać jeszcze. Niewątpliwie jej atutem jest również wykonywana " na żywo" muzyka, która towarzyszy widzowi nie tylko w czasie trwania spektaklu, ale również w antraktach.

   Młodzi aktorzy z pewnością wnieśli do sztuki świeżość, dużą dozę humoru, temperament, natomiast starsi doświadczenie i jak zwykle elegancję.

  Duże brawa należą się zatem Pani reżyser Krystynie Dżule oraz całemu zespołowi za stworzenie sztuki, która z pewnością" rozgrzeje" każdego w szare, zimne jesienno- zimowe dni. 

              Elżbieta Klaczak-Łach, nauczycielka LO w Dynowie

 

 

Zapraszamy na fotorelację autorstwa Jana Hadama.

url clone,short url link,affiliate link trace, affiliate tracking url, spy offers,trace affiliate linkAir Jordan 11 Retro black varsity red white -.Nike Air Jordan 11 (XI) Retro Black / Varsity Red - White, Price: $71.99 - Air Jordan Shoes

Sportswear Design,Sports Shoes,Sports brands,Sportswear free shipping,buy footwear,Nike footwear,Adidas footwear,Asics footwear【海外 12/17、国内 12月発売予定】ナイキ エア マックス 95 OG "ネオン/イエローグラデーション" (NIKE AIR MAX 95 OG "NEON/YELLOW GRADATION") [CT1689-001] , Fullress , スニーカー発売日 抽選情報を掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信!

Czytaj więcej: Betlejem polskie - wg Lucjana Rydla

Zwiastun: Damy i huzary w wykonaniu Towarzystwa Gimnastycznego “Sokół” w Dynowie

“Bo kto miał rozum do tego wieku,
na długo stracić go nie może”

Mysneakers,Sneakers Store,jordan Sneakers,latest jordan Sneakers,latest jordans,jordan release date,Nike air jordan Sneakers,Best jordan Sneakersadidas Yeezy Boost 350

Czytaj więcej: 2012 - Aleksander Fredro: Damy i huzary

Realizacja filmu: Witold Bielec

 

Porwanie Sabinek - side 1

 

Porwanie Sabinek - side 2

Mysneakers,Sneakers Store,jordan Sneakers,latest jordan Sneakers,latest jordans,jordan release date,Nike air jordan Sneakers,Best jordan SneakersWoman Shoes

Realizacja filmu: Witold Bielec 

url clone,short url link,affiliate link trace, affiliate tracking url, spy offers,trace affiliate link30 Teddy Bear Coat Outfits to Brave the Cold in Style

 

Realizacja filmu: Witold Bielec 

 

Gosc oczekiwany - side 1

 

Gosc oczekiwany - side 2

Running sneakers,Running Sneakers Store,Running Sneakers,latest Running Sneakers,latest Running,best Running shoes,best Running shoes brandAir Jordan 1 Mid "What The Multi-Color" For Sale

Realizacja filmu: Witold Bielec

 

Niewolnice z Pipidowki - side 1

 

Niewolnice z Pipidowki - side 2

Sport media,Running sport media,bridgemedia,bridge media,Running sports【国内 12/17 発売】ナイキ エア マックス 95 OG "ネオン/イエローグラデーション" (NIKE AIR MAX 95 OG "NEON/YELLOW GRADATION") [CT1689-001] , Fullress , スニーカー発売日 抽選情報 ニュースを掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信!

Awantura o Basię

IMG-6048

Data premiery: 26.11.2011 r. w Dynowie

 

Reżyseria: Krystyna Dżuła

Scenografia: Anna Nowicka Hardulak,

                   Grzegorz Hardulak

Kierownik tekstu: Marta Dżuła

 

Obsada:

Basia Bzowska: Joanna Kałamucka

Pani Budziszowa: Jolanta Kozubal-Głuchowska

Dr Budzisz: Ryszard Duda

Pani w czerwonym kapeluszu: Grażyna Malawska

Pani w zielonym kapeluszu: Ewa Ryba

Pasażerki: Małgorzata, Martyna, Maja Kaczorowskie

Antoni Walicki: Jerzy Tabisz

Szot: Piotr Głuszko

Barbara Tańska: Janina Banat

Stanisława Olszańska: Monika Mączyńska

Stanisław Olszański: Marek Siekaniec

Marcysia: Dorota Sówka

Walentowa: Maria Iwańska

Michałek: Robert Duda

Kolejarze: Bartłomiej Wandas, Jarosław Siry

Sprzedawca: Jarosław Siry

Inspicjenci: Piotr Kędzierski, Bartłomiej Wandas, Stanisław Karnas, Marcin Tymczyk, Łukasz Tymczyk

 

Spektakl był przedstawiany 8 razy m.in. w Tarnogrodzie i w Dynowie.

 

„Awantura o Basię” to wzruszająca i zabawna historia Basi Bzowskiej, która po śmierci matki trafia do różnych opiekunów, podbijając ich serca. Sztuka pobudza do dyskusji na temat wytrwałości i wartości kochającej rodziny.

 

fot. Antoni Iwański

 

 

Authentic Sneakers,Best Authentic Sneakers,Buy Sneakers,Buy Kicks,Authentic Nike Sneakers,Nike Sneakers,Best SneakersM2k Tekno

IMG-6043

Blaszany kubek

 

Data premiery: 27.06.2008 r. w Dynowie

 

Reżyseria: Krystyna Dżuła

Scenografia: Anna i Grzegorz Hardulakowie

Obsada:

Babcia: Maria Iwańska

Róża: Janina Banat

Andrzej: Zygmunt Zięzio

Janka: Jolanta Kozubal-Głuchowska

Antonina: Maria Makaryk

Bożenka: Katarzyna Cukrzyńska

Kierownik: Grzegorz Iwański

 

Spektakl był przedstawiony 11 razy m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej, Dąbrówce Starzeńskiej, w Wysokiej Łańcuckiej, w Wierzawicach, Ulanicy i w Dynowie.

 

Blaszany kubek” jest adaptacją sztuki Edmunda Morrisa pt. „Drewniany talerz”. Spektakl, opowiada o samotności oraz bólu egzystencji osób starszych. Przedstawienie stało się impulsem do przemyśleń i refleksji. Obnażając stosunek społeczeństwa do starości, aktorzy poruszyli kontrowersyjne zagadnienie współczesności. Oddali głos słabym i niedołężnym, by udowodnić, że tacy ludzie potrafią z mądrością dźwigać krzyż starości, cierpienia i choroby. 

 

fot. Antoni Iwański

img 1

 

img 2

 

 

Nike sneakers,Nike Sneakers Store,jordan Sneakers,latest Nike Sneakers,latest Nike release,jordan release date,Nike air jordan Sneakers,Best Nike SneakersAir Jordan 1 Retro High OG "UNC Patent" Obsidian/Blue Chill-White For Sale