opp.png

Przedstawiamy Państwu publikację "Dynowscy Zwyczajni Niezwyczajni" autorstwa Krystyny Dżuły, wydaną w ramach zrealizowanego programu Patriotyzm Jutra 2015. Jest to zbiór wybranych biografii mieszkańców miasta, którzy uznawani przez ogół jako Niezwyczajni, w osobistym mniemaniu są zwyczajnymi i to co robią, traktują jako swój obowiązek, służbę, pasję.

Publikację tę, ważną dla Dynowskiej Małej Ojczyzny, można nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie.
Kontakt pod nr tel. 606 835 762 – Grażyna Malawska.

 

 

D Z N

air-jordan-4-retro-cement-x-new-era-chicago-bulls-sneaker-hook-up-hat | Air Jordan 1 Retro High OG 'University Blue' — Ietp
DYNÓW  JEDNĄ  ŚPIEWAJĄCĄ  RODZINĄ!
Nawiązując do patriotycznych tradycji Polskiego Domu, Towarzystwo Gimnastyczne 'SOKÓŁ'' w Dynowie dnia 11 listopada 2015r. już po raz czwarty zorganizowało wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

Współorganizatorami były Liceum Ogólnokształcące i Miejski Ośrodek Kultury. Liczniejsze niż dotąd grono miłośników pieśni narodowych zaproszone zostało do hali gimnastycznej LO, która na ten wieczór została zamieniona na widowiskową (pomniejszona przedzielającą ją do połowy kotarą). W programie artystycznym wystąpili uczniowie liceum, mali przedszkolacy i uczniowie szkoły muzycznej. A potem śpiewali wszyscy; Rodzice, Pan Burmistrz, Pan Dyrektor, Prezes, dzieci i młodzież. I tak kolejny raz czynnie włączyliśmy się wszyscy w tworzenie nowej tradycji, a właściwie ODTWORZYLIŚMY PATRIOTYCZNY ZWYCZAJ WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. Pokazaliśmy, że szanujemy naszą narodową historię, że umiemy być RAZEM!

Dziękujemy wszystkim UCZESTNIKOM za tę patriotyczną postawę.

Zapraszamy do fotorelacji.

Autor zdjęć: Daniel Gąsecki

 

Organizatorzy:

sokolpj logo

Partnerzy projektu:

moklogo bibliotekaZsznr1

 

adidas heliopolis hotel in dubai , adidas concord ankle fur sneakers boys running Release Date Info , MysneakersShops | adidas cq0858 pants girls women shoe store boots Release Eldership - adidas cm8077 sneakers boys youth shoes size 6 - IetpShops
110-lecie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Dynowie
 
tablica2
W dniu 24 października 2015 roku po uroczystym nabożeństwie w kościele parafialnym w Dynowie, o godzinie 12:15 odsłonięta została na budynku ŚDS (dawnym "SOKOLE") tablica upamiętniająca powołanie w 1905 roku Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ'' w Dynowie.

Odsłonięcia dokonali: Prezes Rady Odrodzonych Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ'' w Polsce DH Konrad Firlej z Krakowa, Prezes T.G. "SOKÓŁ'' w Dynowie Krystyna Dżuła, Burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak, a modlitwy i poświęcenie przeprowadził Ks. Dziekan Stanisław Janusz. Natomiast dynowska orkiestra MOK-u i trębacz z Rymanowa muzycznym minikoncertem ogłosili miastu ten fakt.

Wśród zaproszonych gości spoza Dynowa w podniosłym historycznym akcie wzięli udział: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Dyr. Wydziału Komunikacji UM Rzeszowa Anna Kowalska, poczty i delegacje Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ'' z Krakowa, Brzeska, Międzybrodzia Bialskiego, Sanoka, Pilzna, Mielca i Rymanowa.

W drugiej części uroczystych obchodów uczniowie klasy wojskowej LO w Rymanowie pod dowództwem druha K. Cetnarskiego dała piękny pokaz musztry paradnej czym zachwyciła zebranych. Należą oni do PTG "Sokół" w Rymanowie i stanowią Pluton Reprezentacyjny Sokolstwa Polskiego. Musztrę wykonali w historycznych mundurach Sokoła do współczesnej muzyki młodzieżowej. Pluton ten zdobył I miejsce w Polsce w musztrze paradnej klas wojskowych szkół średnich w Tarnowie.

 

Czytaj więcej: Jubileusz 110-lecia TG Sokół w Dynowie

SYMPATYCY, PRZYJACIELE, CZŁONKOWIE TOWARZYSTWA GIMNASTYCZNEGO w DYNOWIE ... na START !

 

     Od 11 maja br do 30 listopada realizowany jest wspólnie z MUZEUM HISTORII POLSKI w Warszawie w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA 2015 projekt pt. "Razem tworzymy osiedlowe izby pamięci".

Wszyscy dynowianie (bez względu na wiek, profesję, zainteresowania) mogą w nim wziąć udział!

Czytaj więcej: Konkurs - Zwyczajni-Niezwyczajni Dynowianie