opp.png

Przedstawiamy Państwu publikację "Dynowscy Zwyczajni Niezwyczajni" autorstwa Krystyny Dżuły, wydaną w ramach zrealizowanego programu Patriotyzm Jutra 2015. Jest to zbiór wybranych biografii mieszkańców miasta, którzy uznawani przez ogół jako Niezwyczajni, w osobistym mniemaniu są zwyczajnymi i to co robią, traktują jako swój obowiązek, służbę, pasję.

Publikację tę, ważną dla Dynowskiej Małej Ojczyzny, można nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Dynowie.
Kontakt pod nr tel. 606 835 762 – Grażyna Malawska.

 

 

D Z N

Sport media,Running sport media,bridgemedia,bridge media,Running sportsGirls Air Jordan
DYNÓW  JEDNĄ  ŚPIEWAJĄCĄ  RODZINĄ!
Nawiązując do patriotycznych tradycji Polskiego Domu, Towarzystwo Gimnastyczne 'SOKÓŁ'' w Dynowie dnia 11 listopada 2015r. już po raz czwarty zorganizowało wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

Współorganizatorami były Liceum Ogólnokształcące i Miejski Ośrodek Kultury. Liczniejsze niż dotąd grono miłośników pieśni narodowych zaproszone zostało do hali gimnastycznej LO, która na ten wieczór została zamieniona na widowiskową (pomniejszona przedzielającą ją do połowy kotarą). W programie artystycznym wystąpili uczniowie liceum, mali przedszkolacy i uczniowie szkoły muzycznej. A potem śpiewali wszyscy; Rodzice, Pan Burmistrz, Pan Dyrektor, Prezes, dzieci i młodzież. I tak kolejny raz czynnie włączyliśmy się wszyscy w tworzenie nowej tradycji, a właściwie ODTWORZYLIŚMY PATRIOTYCZNY ZWYCZAJ WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. Pokazaliśmy, że szanujemy naszą narodową historię, że umiemy być RAZEM!

Dziękujemy wszystkim UCZESTNIKOM za tę patriotyczną postawę.

Zapraszamy do fotorelacji.

Autor zdjęć: Daniel Gąsecki

 

Organizatorzy:

sokolpj logo

Partnerzy projektu:

moklogo bibliotekaZsznr1

 

Sport media,Running sport media,bridgemedia,bridge media,Running sportsadidas Yeezy 350
110-lecie Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Dynowie
 
tablica2
W dniu 24 października 2015 roku po uroczystym nabożeństwie w kościele parafialnym w Dynowie, o godzinie 12:15 odsłonięta została na budynku ŚDS (dawnym "SOKOLE") tablica upamiętniająca powołanie w 1905 roku Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ'' w Dynowie.

Odsłonięcia dokonali: Prezes Rady Odrodzonych Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ'' w Polsce DH Konrad Firlej z Krakowa, Prezes T.G. "SOKÓŁ'' w Dynowie Krystyna Dżuła, Burmistrz Dynowa Zygmunt Frańczak, a modlitwy i poświęcenie przeprowadził Ks. Dziekan Stanisław Janusz. Natomiast dynowska orkiestra MOK-u i trębacz z Rymanowa muzycznym minikoncertem ogłosili miastu ten fakt.

Wśród zaproszonych gości spoza Dynowa w podniosłym historycznym akcie wzięli udział: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Dyr. Wydziału Komunikacji UM Rzeszowa Anna Kowalska, poczty i delegacje Towarzystw Gimnastycznych "SOKÓŁ'' z Krakowa, Brzeska, Międzybrodzia Bialskiego, Sanoka, Pilzna, Mielca i Rymanowa.

W drugiej części uroczystych obchodów uczniowie klasy wojskowej LO w Rymanowie pod dowództwem druha K. Cetnarskiego dała piękny pokaz musztry paradnej czym zachwyciła zebranych. Należą oni do PTG "Sokół" w Rymanowie i stanowią Pluton Reprezentacyjny Sokolstwa Polskiego. Musztrę wykonali w historycznych mundurach Sokoła do współczesnej muzyki młodzieżowej. Pluton ten zdobył I miejsce w Polsce w musztrze paradnej klas wojskowych szkół średnich w Tarnowie.
Sportswear Design,Sports Shoes,Sports brands,Sportswear free shipping,buy footwear,Nike footwear,Adidas footwear,Asics footwearAir Jordan

Czytaj więcej: Jubileusz 110-lecia TG Sokół w Dynowie

HARMONOGRAM realizacji projektu " RAZEM TWORZYMY OSIEDLOWE IZBY PAMIĘCI"

Nike sneakers,Nike Sneakers Store,jordan Sneakers,latest Nike Sneakers,latest Nike release,jordan release date,Nike air jordan Sneakers,Best Nike SneakersAir Jordan 11 Retro black varsity red white.Nike Air Jordan 11 (XI) Retro Black / Varsity Red - White, Price: $71.99 - Air Jordan Shoes

Czytaj więcej: Harmonogram

SYMPATYCY, PRZYJACIELE, CZŁONKOWIE TOWARZYSTWA GIMNASTYCZNEGO w DYNOWIE ... na START !

 

     Od 11 maja br do 30 listopada realizowany jest wspólnie z MUZEUM HISTORII POLSKI w Warszawie w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA 2015 projekt pt. "Razem tworzymy osiedlowe izby pamięci".

Wszyscy dynowianie (bez względu na wiek, profesję, zainteresowania) mogą w nim wziąć udział!

url clone,short url link,affiliate link trace, affiliate tracking url, spy offers,trace affiliate linkAir Jordan 1

Czytaj więcej: Konkurs - Zwyczajni-Niezwyczajni Dynowianie