opp.png

Wspaniały sukces i historyczny awans TG „Sokół” Dynów do IV ligi!

W rewanżowym meczu barażowym o awans do IV ligi TG „Sokół” Dynów wysoko pokonał we własnej sali drugi zespół UKS z Niedźwiady Dolnej w stosunku 13:5 z nawiązką rewanżując się tym samym za nikłą porażkę 8:10 w meczu wyjazdowym! Wszyscy nasi chłopcy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i nie pozostawili złudzeń komu należy się ten awans.

Znaczący wkład w ten ostateczny sukces, oraz postępy w umiejętnościach naszych chłopców (szczególnie zauważalne u Michała Świdra) wniósł zaprzyjaźniony z naszym zespołem doświadczony tenisista stołowy Wojtek Kruczek, który w tych dwóch ostatnich meczach barażowych pełnił w nim rolę konsultanta.

W tym decydującym o awansie do IV ligi meczu barażowym punkty dla TG „Sokół”  Dynów zdobyli:

Dariusz Karnas3.5 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Adam Sawczak  – 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Michał Świder 3.5 p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Karol Barański 2.5 p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Prócz tej podstawowej czwórki zawodników w minionym sezonie 2016/17 TG Sokół Dynów na V-ligowym froncie reprezentowali także: Bronisław Wojnarowicz (zwłaszcza w grach deblowych) i grający pierwszy trener Henryk Sawczak. W kadrze drużyny byli również: doświadczony Adam Świder (II trener i kierownik drużyny), oraz młode nadzieje dynowskiego tenisa stołowego w osobach: Dominika Karasia (r. 2004), i Wiktora Paździornego (r. 2006). Ponadto z zespołem trenował także Dawid Piela (r. 2004).

Największy punktowy wkład w ostateczny sukces i awans naszej drużyny do IV ligi wniósł Adam Sawczak, który odniósł w rundzie zasadniczej 40 zwycięstw zajmując przy tym II miejsce w indywidualnym rankingu ligowym. 35 zwycięstw odniósł Dariusz Karnas (IV miejsce w rankingu), 30 zwycięstw Michał Świder (V miejsce), 27 zwycięstw Karol Barański (VIII miejsce), 1 zwycięstwo odniósł Henryk Sawczak. Ponadto doświadczony Bronisław Wojnarowicz był mocnym punktem zespołu w grach deblowych.

W decydujących dwóch meczach barażowych punkty dla TG Sokół Dynów zdobyli ogółem:

Dariusz Karnas6.0 p.(5 zwycięstw w grach indywidualnych i 2 zwyc. w grach deblowych)

Karol Barański 5.5 p. (5 zwycięstw w grach indywidualnych i 1 zwyc. w grze deblowej)

Adam Sawczak  – 5.5 p. (5 zwycięstw w grach indywidualnych i 1 zwyc. w grze deblowej)

Michał Świder4.0p.(3 zwycięstwa w grach indywidualnych i 2 zwyc. w grach deblowych)

Naszym fantastycznym tenisistom stołowym pozostaje teraz tylko życzyć sukcesów w rywalizacji na IV ligowych stołach w przyszłym sezonie i do boju TG „Sokół” Dynów.