opp.png

Nie poddajemy się i walczymy dalej!

W ostatnim czasie drużyna tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów rozegrała 5 kolejnych meczy w ramach rozgrywek IV ligi grupy rzeszowskiej. Chociaż wyniki tych meczy i aktualna sytuacja w tabeli „nie powalają na kolana” (2 zdobyte punkty po dwóch remisowych spotkaniach i 12 miejsce w tabeli), jednakże wszyscy związani z klubem optymistycznie spoglądamy w najbliższą przyszłość – a są ku temu realne przesłanki. W tym miejscu warto wspomnieć, iż z tych ostatnich pięciu meczy, aż w trzech z nich drużyna zmuszona była zagrać w mocno osłabionym składzie z powodu braku czołowych zawodników zespołu (z powodu choroby Adam Sawczak  nie mógł wystąpić w dwóch meczach, a Karol Barański w trzecim). Ponadto wielokrotnie nasi zawodnicy minimalnie przegrywali swe pojedynki będąc w nich o krok od sukcesu. Często o wyniku decydowało bowiem 2 ostatnie akcje, które najczęściej padały niestety łupem naszych przeciwników.

 

 

W świetle powyższych okoliczności wyszedł na jaw fakt zbyt wąskiej kadry naszych zawodników mogących skutecznie rywalizować na IV ligowym froncie, gdzie poziom rozgrywek jest zdecydowanie wyższy niż w V lidze. Widoczny również był ich brak ogrania na tym poziomie. Brakowało też wartościowych zmienników na wypadek niedyspozycji kogoś z „żelaznej czwórki”. Ponadto trzech czołowych zawodników mocno absorbują w tym sezonie obowiązki naukowe w dynowskich szkołach średnich, przez co brakuje im czasu na taką objętość treningową z jaką trenują inni zawodnicy grający na tym poziomie.

Wszyscy członkowie sekcji tenisa stołowego TG Sokół Dynów – podobnie jak i osoby związane z klubem - mamy nadzieję, że odtąd naszych walecznych chłopców będą omijać wszelkie przeciwności losu, a ponadto zacznie im wreszcie dopisywać troszkę więcej szczęścia, co przełoży się na większe zdobycze punktowe w następnych pojedynkach.

W kolejnych ostatnich pięciu meczach punkty dla naszego zespołu zdobyli: 

 

Mecz: PKS Kolping IV Jarosław 10:2 TG Sokół Dynów

Dariusz Karnas – 1.5 p. (1 zwycięstwo indywidualnie i zwyc. w grze deblowej)

Michał Świder – 0,5 p. (1 zwycięstwo w grze deblowej)

   

Mecz: TG Sokół Dynów 3:10 LKS Kańczuga

Michał Świder – 1.5 p. (1 zwycięstwo indywidualnie i zwyc. w grze deblowej)

Adam Sawczak – 1.0p. (1 zwycięstwo indywidualnie)

Dariusz Karnas – 0,5 p. (1 zwycięstwo w grze deblowej)

 

Mecz: ZŚ AZS Sanex III Rzeszów 10:2 TG Sokół Dynów

Karol Barański – 1.0 p. (1 zwycięstwo indywidualnie)

Michał Świder – 1.0 p. (1 zwycięstwo indywidualnie)

      

Mecz: TG Sokół Dynów 9:9 ZŚ AZS II Rzeszów

Dariusz Karnas – 4 p. (komplet czterech zwycięstw indywidualnie!)

Adam Sawczak – 3,5 p. (3 zwycięstwa indywidualnie i zwyc. w grze deblowej)

Michał Świder – 1.0 p. (1 zwycięstwo indywidualnie)

Bronisław Wojnarowicz – 0.5p. (1 zwycięstwo w grze deblowej)

 

Mecz: UKS Kępa I Dębica 10:1 TG Sokół Dynów

Adam Sawczak – 1.0 p. (1 zwycięstwo indywidualnie)