opp.png

TG „Sokół” Dynów gromi w Kolbuszowej!

W ostatniej kolejce IV – ligowego sezonu 2017/2018 TG „Sokół” Dynów „wybił z głowy” tenis stołowy drużynie „ZET–BUD” II Kolbuszowa rozgramiając swego przeciwnika w jego hali w dniu 15 kwietnia b.r. w stosunku 10:3! O tym jak wielce byli zmobilizowani i wspaniale dysponowani w tym meczu nasi zawodnicy niech świadczy fakt, iż pierwszy pojedynek przegrali oni dopiero przy stanie 6:0! Można powiedzieć, że szkoda, że ten sezon się już zakończył, ponieważ wzmocniony nasz „Sokół” z meczu na mecz, z kolejki na kolejkę coraz bardziej dawał się we znaki naszym przeciwnikom. Nasi chłopcy zrobili co do nich należało i zajęli ostatecznie 10 miejsce w ligowej tabeli, a czy to wystarczy na pozostanie w IV lidze to już zależy od tego ile drużyn z naszej ligi awansuje wyżej i ile spadnie z III ligi. Na ostateczne rozstrzygnięcia w tym względzie musimy jeszcze troszkę poczekać.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż nasz najnowszy nabytek pochodzący z Dubiecka Zbigniew Jarema skutecznie wzmocnił (6 zwycięstw w 7 pojedynkach singlowych i komplet dwóch zwycięstw w grach deblowych) TG „Sokół” Dynów na 2 ostatnie ligowe mecze w tym sezonie. Jest to niezwykle rutynowany zawodnik z bogatym doświadczeniem i grą na najwyższych szczeblach rozgrywek w tenisa stołowego. Wystarczy tutaj choćby wspomnieć o reprezentowaniu przez niego przed laty drużyny „Nurt” Przemyśl występującej wtedy w ogólnopolskiej II lidze (drugi poziom krajowych rozgrywek). To niezwykle cenne wzmocnienie naszego zespołu było możliwe dzięki staraniom członka naszej sekcji i znanego naszego dynowskiego prywatnego przedsiębiorcy Bronisława Wojnarowicza, który z własnych funduszy „zakontraktował” tego zawodnika do naszej drużyny. Warto też przypomnieć, iż nasz wcześniejszy nabytek Vladyslav Guryankin to również zasługa innego naszego sponsora Janusza Lecha (właściciel stadniny Koni Arabskich w Dynowie). Na podziękowania naszemu „tytularnemu sponsorowi” jakim jest Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie przyjdzie natomiast czas w następnym podsumowującym ten miniony debiutancki w IV lidze nasz sezon artykule.

W tym ostatnim meczu sezonu 2017/2018 punkty dla naszego zespołu zdobyli:

Szczegóły meczu:UKS Spartakus ZET-BUD II Kolbuszowa 3:10 TG Sokół Dynów

Zbigniew Jarema –3.5 p. (3 zwycięstwa w grze indywidualnej i 1 zwyc. w deblu)

Karol Barański – 2.5 p. (2 zwycięstwa w grze indywidualnej i 1 zwyc. w deblu)

Adam Sawczak – 2.5 p.( 2 zwycięstwa w grze indywidualnej i 1 zwyc. w deblu)

Vladyslav Guryankin – 1.5 p. (1 zwycięstwo w grze indywidualnej i 1 zwyc. w deblu)