opp.png

Wielki sportowy hit w Dynowie!

W najbliższa niedzielę (tj. 15 września) o godz. 10.00 w małej hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie tenisiści stołowi TG Sokół Dynów rozegrają swój inauguracyjny mecz w III lidze z drużyną KSTS MOSIR „Karpaty” II Krosno. Ten mecz zapowiada się fascynująco, bowiem krośnieńska drużyna to trzecia drużyna III ligi w ubiegłym sezonie, a jej zawodnikami są m.in. tak znani zawodnicy jak Daniel Antosiak, czy Jacek Flaumenhaft, którzy w swej karierze występowali już nawet na I -ligowym poziomie. Będzie to piękne nawiązanie do dawnej historii dynowskiego tenisa stołowego kiedy to w latach 80-tych ubiegłego wieku jeszcze pod szyldem „Start” Dynów rywalizowaliśmy na podobnym III – ligowym poziomie.Warto przy tej okazji wspomnieć, że w tamtej drużynie występowali m.in. Józef i Władysław Niemcowie, czy też Bronisław Wojnarowicz, a jako junior Jacek Szajnik.

Udział TG „Sokół” Dynów w rozgrywkach III ligowych w tym sezonie możliwy był dzięki „wymianie miejsc” z drużyną LKS „Jar” Kielnarowa. W tym miejscu słowa podziękowania należą się przede wszystkim niezwykle oddanemu naszemu miastu dynowskiemu przedsiębiorcy (który jest również aktywnym członkiem drużyny) Bronkowi Wojnarowiczowi, który wniósł wiele starań - nie szczędząc też przy tym swych prywatnych funduszy - żeby TG „Sokół” mógł reprezentować Dynów na tym poziomie rozgrywek już w tym sezonie. Pan Bronek jest obok Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Dynowie jak dotąd jedynym sponsorem naszego zespołu, jednak nie ustaje on w staraniach w pozyskiwaniu kolejnych, żeby tenis stołowy mógł się w Dynowie coraz bardziej rozwijać, osiągać coraz wyższy poziom, a drużyna TG „Sokół” z sukcesami mogła rywalizować na III ligowym froncie, a w przyszłości może nawet i wyżej.

Skuteczne rywalizowanie TG „Sokół” Dynów na III - ligowym poziomie mają zapewnić nowo pozyskani niezwykle renomowani zawodnicy. I tak obok występującego już dotychczas w naszym zespole i mającego doświadczenie gry nawet na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce i nie pokonanego w ubiegłorocznych IV - ligowych rozgrywkach Damiana Wojdyły (40 zwycięstw – bez porażki!) na sezon 2019/2020 w/w Bronisław Wojnarowicz zakontraktował dodatkowo trzech czołowych dotychczas zawodników III - ligowych. A są to: Grzegorz Cukierda, Gracjan Nowak i Dawid Ślączka. Ten ostatni jest jednocześnie czołowym polskim tenisistą stołowym wśród policjantów, odnoszącym wśród nich wiele sukcesów nawet na szczeblu ogólnopolskim.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Dynowie (i nie tylko) na inaugurację tego fascynująco zapowiadającego się dla naszej drużyny nowego sezonu. TG „Sokół” Dynów - do boju!

                                                                              

Nasze postępy w tym sezonie można śledzić na stronie Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego

  Adam Świder