opp.png

TG „Sokół” Dynów nadal niepokonany i 3 miejsce w III lidze!

W kolejnych trzech meczach TG „Sokół” Dynów odniósł zwycięstwo i zanotował 2 remisy, co pozwoliło zachować naszym tenisistom stołowym III miejsce w tabeli rozgrywek trzecioligowych! Wszystkie te 3 mecze dostarczyły zgromadzonym kibicom i samym zawodnikom niesamowitych emocji, gdyż każdy z nich oscylował wokół remisu,a o ostatecznym wyniku spotkania decydowały pojedyncze piłki.

 

W pierwszym z tych meczy rozegranym w dn. 24 listopada z LKS „Brzostowianką” Brzostek w naszej drużynie zadebiutował kolejny rutynowany zawodnik i ograny już nawet na szczeblu II -ligowym Dawid Ślączka. W tym pierwszym rozegranym u nas meczu widać jednak było u niego znaczące zaległości treningowe spowodowane między innymi rozgrywkami ligowymi w piłce nożnej, w których Dawid również bierze czynny udział. Znając jednak jego ogromne możliwości mamy nadzieję, że po kilku solidnych treningach będzie on kolejnym naszym znaczącym wzmocnieniem, co przyczyni się ostatecznie do awansu TG „Sokół” Dynów na przyszły sezon do II ligi. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kłopoty zdrowotne uniemożliwiły naszemu zawodnikowi nr 2 – Grzegorzowi Cukierdzie - zademonstrować pełni swych możliwości w tym meczu, przez co musiało dojść do przymusowej zmiany zawodnika, a to niestety zaważyło na ostatecznym wyniku meczu, pomimo ambitnej postawy jego zmiennika – Karola Barańskiego. Ciekawe pojedynki w tym meczu rozegrał Gracjan Nowak zdobywając dla naszej drużyny 2.5 punktu.

Kolejny ligowy mecz z PUKS „Arką” Łętownia okazał się prawdziwym „horrorem”, zakończonym jednak dla nas „happy endem”, gdyż jego ostateczny rezultat rozstrzygnął się dopiero w ostatnim pojedynku, w którym nasz Adaś Sawczak pokonał w pięciu setach swego przeciwnika, a to zadecydowało o naszym zwycięstwie w tym meczu w stosunku 10:8! W tym meczu dużą klasa błysnął nasz Grześ Cukierda, który będąc już w pełni sił odniósł w tym meczu komplet czterech jakże efektownych zwycięstw.

W ostatnim zaległym meczu rozegranym na wyjeździe w Ropczycach z tamtejszym ATS „Bingo” Ropczyce nasz zespół „tylko” zremisował w stosunku 9:9. Sformułowanie „tylko” wynika z faktu, iż zwycięstwo wymknęło się nam z rąk w ostatniej chwili i to w dramatycznych okolicznościach. Otóż w pewnym momencie nasi chłopcy prezentując fantastyczny tenis stołowy prowadzili już nawet 6:1 i 8:5! Jednakże niezwykle utalentowani miejscowi młodzi zawodnicy (czołowi zawodnicy Polsce w swych kategoriach wiekowych) umiejętnie prowadzeni przez swego „grającego” trenera potrafili wyjść z tych głębokich opresji i doprowadzić do remisu. W tym meczu klasą dla samego siebie jak zawsze zresztą był niepokonany dotąd w III –ligowych rozgrywkach nasz „as atutowy” Damian Wojdyła (komplet 26 zwycięstw!).

Obecnie nasz zespół zajmuje III miejsce w lidze notując na swym koncie 11 punktów w 7 meczach (4 zwycięstwa i 3 remisy). Warto przy tym wspomnieć, że obecnie mamy jeszcze 1 mecz zaległy do rozegrania (z drużyną zza miedzy – LZS Kąkolówka) i przy okazałym w nim zwycięstwie możemy zostać nawet liderami rozgrywek III ligowych!

 

Oto wyniki powyższych spotkań i dorobek punktowy naszych zawodników:

Mecz nr 524.11.2019, godz. 11.00 TG Sokół Dynów 9:9 LKS Brzostowianka Brzostek

Damian Wojdyła – 4.5p.

Gracjan Nowak – 2.5p.

Dawid Ślączka – 2.0p.

 

Mecz nr 6 15.12.2019, godz. 11.00 TG Sokół Dynów 10:8 PUKS Arka Łętownia

Damian Wojdyła – 4.5p.

Grzegorz Cukierda –4.0p.

Sawczak Adam – 1.0p.

Gracjan Nowak – 0.5p.

 

Mecz nr 722.12.2019, godz. 11.00 ATS Bingo Ropczyce 9:9 TG Sokół Dynów

Damian Wojdyła – 4.0p.

Grzegorz Cukierda – 2.5p.

Sawczak Adam – 1.5p.

Gracjan Nowak – 1.0p.