opp.png

TG „Sokół” Dynów „o włos” od dwóch kolejnych zwycięstw w III lidze!

W dwóch kolejnych meczach w ramach rozgrywek III – ligowych TG „Sokół” Dynów zdobył co prawda tylko 1 punkt, ale był „o krok” od zainkasowania kompletu czterech punktów. W pierwszym z nich, w meczu wyjazdowym z liderem rozgrywek z Niżnej Łąki nasi chłopcy grając w swym najsilniejszym składzie prowadzili już 8:6 i mieli sensacyjne zwycięstwo „na wyciągnięcie ręki”. Brakowało jeszcze tylko jednego zwycięskiego pojedynku. Jednak w kolejnym nasz Adam Sawczak w dramatycznych okolicznościach przegrał „na przewagi” swój decydujący piąty set. Kolejne 3 zacięte pojedynki również skończyły się zwycięstwami gospodarzy i ostatecznie przegraliśmy ten mecz w stosunku 8:10. Kolejny raz okazało się jak duży wpływ na ostateczne wyniki meczów ligowych mają pojedynki deblowe, a w obydwóch niestety w tym meczu zwyciężyli nasi goście. Warto też zaznaczyć, że swą dopiero pierwszą porażkę w sezonie odniósł w tym meczu nasz as atutowy Damian Wojdyła.

Podobny przebieg miał kolejny nasz mecz ligowy rozegrany tym razem w roli gospodarza z drużyną UKS „Kępa” Dębica. Grający bez Gracjana Nowaka nasi chłopcy w pewnym momencie prowadzili już nawet 9:6 i brakowało nam tylko jednego zwycięstwa do zagarnięcia pełnej puli. Niestety fantastycznie grający w całym meczu Grzesiek Cukierda w dramatycznych okolicznościach przegrał swój ostatni pojedynek w pięciu setach, po czym kolejne 2 spotkania również „padły łupem” naszych gości. W ten sposób „wygrany” już niemal mecz zakończył się jednak ostatecznie remisem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kolejny fantastyczny mecz rozegrał Damian Wojdyła odnosząc komplet 4 zwycięstw, nie tracąc w swych pojedynkach nawet seta.

 

 

Oto wyniki powyższych spotkań i dorobek punktowy naszych zawodników:

 

Mecz nr 817.01.2020, godz. 18.00 LUKS „Strażak” Niżna Łąka 10:8 TG „Sokół” Dynów

Dawid Ślączka – 3 zwyc.

Damian Wojdyła – 3 zwyc.

Grzegorz Cukierda - 1 zwyc.

Gracjan Nowak – 1 zwyc.

 

Mecz nr 9 19.01.2020, godz. 11.00 TG „Sokół” Dynów 9:9 UKS „Kępa” Dębica

Damian Wojdyła – 4.5p.

Grzegorz Cukierda –3.5p.

Adam Sawczak – 1.0p.

 

                                                           


                                                                                         Adam Świder