opp.png

Zespół Teatralny przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Dynowie laureatem „Znaku Kultury” 2024 r.

         4 lipca 2024r. już po raz 26. w Rzeszowie zorganizowano galę wręczenia nagród samorządu województwa podkarpackiego „Znak Kultury”. Wyróżniono ośmiu twórców indywidualnych, przyznano także nagrody grupowe. Wśród nagrodzonych są m.in. poeci, artyści malarze, instruktorzy teatralni oraz zespoły ludowe.

Miło nam poinformować, że w gronie tegorocznych laureatów znalazł się Zespół Teatralny przy Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Dynowie.

         Nasza trzyosobowa delegacja w składzie dh Krystyna Dżuła, dh Jolanta Kozubal–Głuchowska i dh Zdzisław Szafran z nieukrywaną dumą przyjęła to zaszczytne wyróżnienie i godnie reprezentowała nasze Stowarzyszenie.

         Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznaje indywidualne i zbiorowe nagrody za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia „Znak Kultury”. Nagrodzeni realizują istotne dla podtrzymania tożsamości i rozwoju kultury Podkarpacia projekty z dziedziny muzyki, tańca, literatury, sztuk wizualnych i ochrony niematerialnego dziedzictwa narodowego o zasięgu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym.

Michał Zięzio

Sekretarz T. G. „Sokół” w Dynowie

 

 ZK2024

 

 źródło: Podkarpackie- serwis samorządu województwa

 

Uchwała Nr 10/228/24 Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie z dnia 11 czerwca 2024 r. w sprawie przyznania nagród.