opp.png

Rozstrzygnięcie literackiego konkursu ph. "Zwyczajni-Niezwyczajni Dynowianie"

 

   Mimo nadchodzących wakacji zainteresowanie konkursem było spore. Młodzież gimnazjum, liceum, a także szkoły podstawowej z Dynowa samodzielnie wybrała bohaterów swoich opracowań. Wpłynęło 13 prac, także w wersji elektronicznej i z ciekawą dokumentacją fotograficzną.

Komisja w składzie : mgr Józefa Jurasińska, Grażyna Mączyńska, Krystyna Dżuła oceniła prace, wskazała uchybienia, które autorzy mieli usunąć do 27 września. Tylko jedno wypracowanie nie zostało przyjęte do druku w planowanym wydawnictwie książkowym. Wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Wręczenie nagród odbyło się 11 września 2015, w dniu otwarcia Izby Pamięci w Zespole Szkół w Dynowie , w obecności Burmistrza i kilkorga radnych Rady Miasta.

 

Czytaj więcej: "Zwyczajni-Niezwyczajni Dynowianie" - rozstrzygnięcie konkursu

"Razem tworzymy Osiedlowe Izby Pamięci" - realizacja zadania.

 11999716 912967958795896 5330722601130647955 o

  11 września 2015 roku uroczyście została otwarta IZBA PAMIĘCI w Zespole Szkół w Dynowie. Dzięki decyzjom Burmistrza Z. Frańczaka i Dyr. Zespołu Szkół Tadeusza Święsa nie tylko w budynku szkoły znalazło się odpowiednie pomieszczenie, ale w odpowiednim czasie zostało pięknie wyremontowane i przekazane zespołowi przygotowującemu wyposażenie Izby. Większość gablot eksponujących zbiory przyniesiono z 2 pracowni historycznych, dwie nowe wykonane zostały przez firmę Woodstyle Sp.J. z Dynowa na zamówienie T.G."Sokół'' za fundusze z programu "PATRIOTYZM JUTRA" i własne środki. 

Prace przygotowawcze trwały od maja br przez całe wakacje i zakończyły się sukcesem. Gromadzenie eksponatów i ich inwentaryzację, porządkowanie zbiorów historycznych Pana Mieczysława Krasnopolskiego wykonały nauczycielki - wolontariuszki: Monika Mączyńska, Beata Piejko oraz członkowie T.G." Sokół'': Maria Iwańska, Magdalena Gołąb , Krystyna Dżuła, Ryszard Duda. Dużą pomocą służyli też szkolni pracownicy obsługi oraz uczniowie.

Wszystkie eksponaty zinwentaryzowano, odczyszczono, ułożono tematycznie w gablotach i na zainstalowanych półkach. Słowa ogromnego uznania należą się Dyrektorowi T. Święsowi i wszystkim pracującym przy urządzaniu Izby, gdyż poświęcili wiele godzin pracy w czasie przysługującego im urlopu i wakacji.

W dniu 11 września o godzinie 14:00 przed zamkniętymi jeszcze drzwiami nowej placówki zgromadzili się zaproszeni goście między innymi: Burmistrz, Przewodnicząca Rady Miasta - Ewa Hadam, Małgorzata Krasnopolska, radni miejscy, nauczyciele, uczniowie gimnazjum.

Prezes T.G."Sokół" poinformowawszy wszystkich o założeniach realizowanego projektu, podziękowała Burmistrzowi, Dyrekcji i nauczycielom za pomoc, a potem zaprosiła do przecięcia symbolicznej wstęgi i otwarcia IZBY: Dyr. T. Święsa, Burmistrza i Panią M. Krasnopolską. Pierwsi zwiedzający z niekłamanym zainteresowaniem oglądali zbiory starych dokumentów, odznaczenia, książki, fotografie, zabytkowe zegary, obrazy, kolekcję drewnianych świątków, narzędzia rolnicze i szczególnie cenny okaz - strój dynowskiej straży miejskiej.

Nowa placówka służyć będzie nie tylko młodzieży, ale też turystom przybywającym do naszego miasteczka.

Zarząd T.G."Sokół'' zapowiada, że w październiku zostanie udostępniona dla zwiedzających TEATRALNA IZBA PAMIĘCI.

Prezes T.G."SOKÓŁ''

 

Upcoming 2021 Nike Dunk Release Dates - nike tiempo ii jersey green black friday specials - CopperbridgemediaShops | womens nike dual fusion st blue ridge texas 75424

Czytaj więcej: Otwarcie Izby Pamięci

W dniu 29 lipca 2015 roku odbyło sie spotkanie członków zarządu TG Sokół w sprawie uruchomienia Izby Pamięci przy Zespole Szkół w Dynowie.

 

W spotkaniu wzięły udział:

Krystyna Dżuła

Magdalena Gołąb

Maria Iwańska

Małgorzata Krasnopolska

Beata Piejko

Monika Mączyńska

 

Galeria zdjęć:

 

 Autor zdjęć: Daniel Gąsecki

 

 

"Razem tworzymy OSIEDLOWE IZBY PAMIĘCI"

Pod takim tytułem Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ'' w Dynowie zgłosiło do MUZEUM HISTORII POLSKI w Warszawie w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA  projekt o dofinansowanie działań zmierzających do utrwalenia najciekawszych wydarzeń z historii miasta.

pj plakat 2

 

nike-air-force-1-shadow-lucky-charms-dj5197-100-date-sortie | G58022 - adidas leather football boots for sale in nigeria - Buy now Adidas ADIDAS TRX VINTAGE

Czytaj więcej: Osiedlowe Izby Pamięci