opp.png

"Razem tworzymy OSIEDLOWE IZBY PAMIĘCI"

Pod takim tytułem Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ'' w Dynowie zgłosiło do MUZEUM HISTORII POLSKI w Warszawie w ramach programu PATRIOTYZM JUTRA  projekt o dofinansowanie działań zmierzających do utrwalenia najciekawszych wydarzeń z historii miasta.

pj plakat 2

 

nike-air-force-1-shadow-lucky-charms-dj5197-100-date-sortie | G58022 - adidas leather football boots for sale in nigeria - Buy now Adidas ADIDAS TRX VINTAGE

Projekt został pozytywnie oceniony, więc uzyskał dofinansowanie w wysokości 18 000 zł a wkład własny Towarzystwa winien wynieść 2 700 złotych. Partnerami w realizacji projektu będą dynowskie szkoły, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie. Członkowie stowarzyszenia, wolontariusze i zaproszeni specjaliści z dziedziny historii i etnografii  przygotują materiały do tematycznej wystawy i wydawnictwa albumowego, ekspozycję zbiorów - także na stronie internetowej, konkursy, pokazy i uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na dawnym budynku "SOKOŁA" z okazji 110 rocznicy powstania w mieście Gniazda Towarzystwa Gimnastycznego 'SOKÓŁ''- 24 października 2015 roku.

Termin realizacji  całego projektu: 11 maj 2015 do 30 listopada 2015 roku.

Pomysłodawcy projektu liczą na pomoc całej dynowskiej społeczności, by w zbiorowej pamięci udało się utrwalić historię miasta życiorysami pisaną. Informacje będą ukazywać się na łamach prasy, plakatach i banerach a także w mediach regionalnych.

Zapraszamy do współpracy.

Zarząd TG 'SOKÓŁ'' w Dynowie

pj logo

 

 

Partnerzy projektu:

moklogo bibliotekaZsznr1