opp.png

III miejsce na koniec I rundy i pozostajemy w walce o awans do II ligi!

Po rozegraniu 11 kolejek tenisiści stołowi TG „Sokół” Dynów zdobyli 15 punktów i zajmują III miejsce w grupie „podkarpackiej”, co jest bardzo dobrą pozycją wyjściową w dalszej rywalizacji o awans. Na ten dorobek złożyło się 7 zwycięstw i 1 remis (przy zaledwie trzech porażkach).

Po pierwszej rundzie drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 6 drużyn według dotychczasowych zdobyczy punktowych (grupa „awansująca” i „spadkowa”) i z zachowaniem tych punktów. Po rozegraniu rundy finałowej najlepsza drużyna awansuje do II ligi bezpośrednio, a druga powalczy o ten awans w barażach.

Prawdziwą „kopalnią punktów” dla naszej drużyny był nasz nowy nabytek – Maksym Shulepov, który zwyciężył w 37 pojedynkach i poniósł tylko 2 porażki! W ten sposób Maksym został drugim najlepszym zawodnikiem w rankingu indywidualnym po 1 rundzie rozgrywek! Bardzo skutecznie wspierał go czwarty w rankingu ligowym - Filip Kociuba (31 zwycięstw i 8 porażek). Wiele cennych zwycięstw odniósł też słynący z dramatycznych końcówek - Grzesiek Cukierda. Swoje punkty dokładał też Gracjan Nowak.

A więc z niecierpliwością wyczekujemy tych decydujących meczy, które miejmy nadzieję przyniosą „naszym Sokołom” ten wymarzony awans do II ligi!

Aktualna tabela rozgrywek III ligi: https://ligi.pozts.pl/liga/12/95/3-liga-mezczyzn/

Aktualny ranking indywidualny: https://ligi.pozts.pl/ranking-indywidualny/12/95/3-liga-mezczyzn/

Adam Świder

Ze zmiennym szczęściem w ostatnich dwóch meczach I rundy

Porażka z liderem rozgrywek z Kąkolówki (6:10) i zwycięstwo z drugim zespołem Karpat Krosno (10:5) to wyniki TG „Sokół” Dynów w dwóch ostatnich meczach I rundy rozgrywek Podkarpackiej III ligi rozegranych na swoich stołach w Dynowie w dniach 15-16 stycznia b.r.

Dało się zauważyć, iż w meczu z LZS Kąkolówka nasi chłopcy przystąpili ze zbyt dużym respektem dla przeciwnika, co przełożyło się na jego ostateczny niekorzystny rezultat. Nawet nasz niezawodny zawsze dotąd Maksym Shulepov stwierdził po meczu, iż już nawet przed meczem i na rozgrzewce „nie czuł się sobą” i był jakoś dziwnie „sparaliżowany”. Przebieg tego meczu potwierdził jednak, że goście z Kąkolówki zasłużenie zajmują pozycję lidera po I rundzie, tracąc w tych rozgrywkach zaledwie 1 punkt przy 10 zwycięstwach i tylko 1 remisie. Ogromnym dla nich wzmocnieniem okazał się w tym sezonie rutynowany Daniel Antosiak, który przed laty grał nawet w ekstraklasowej wtedy drużynie „NURT” Przemyśl. Na uwagę w tym meczu zasługuje widoczna na zdjęciach „przyjacielska – sąsiedzka” atmosfera pomiędzy zawodnikami drużyn przeciwnych, oraz „rodzinna” atmosfera na widowni – na której zasiadły nawet „niemowlęta”!

Czytaj więcej: Kolejka nr 10 i 11

„Tajemnice” sukcesów ligowych tenisistów stołowych TG „Sokół” Dynów

W obecnym sezonie III – ligowym 2021/22 nasi tenisiści stołowi spisują się fantastycznie – pomimo nieco „niewyraźnego” początku rozgrywek. Nie da się ukryć, że obecna nasza pozycja w ligowej tabeli (wicelider po 9 kolejkach!) jest dla wielu śledzących te rozgrywki nadspodziewanie wysoka. Mogłoby się bowiem wydawać, że po utracie Damiana Wojdyły – który był w ubiegłych sezonach najlepszym zawodnikiem w III – lidze podkarpackiej i prawdziwą „kopalnią punktów” dla naszej drużyny – trudno nam będzie utrzymać III - ligowy byt.

Czytaj więcej: „Tajemnice” sukcesów ligowych

Rewelacyjna końcówka roku i TG „Sokół” Dynów wiceliderem III ligi!

W ostatnich 3 meczach ligowych w tym 2021r. nasi tenisiści stołowi „rozgromili” kolejno: LKS „Brzostowiankę” w Brzostku (10:7), UKS „Kępa” Dębica u siebie (10:5), aż wreszcie w Kańczudze tamtejszy LKS (również 10:5)! W ten sposób zdobywając komplet 6 punktów nasza drużyna awansowała na pozycję wicelidera III ligowych rozgrywek zdobywając łącznie w 9 meczach 13 punktów i ustępując jedynie liderowi z Kąkolówki! Chciałoby się teraz powiedzieć dlaczego ten rok już się skończył, bo być może jeszcze ze dwa lub trzy takie podobne mecze i nasze „dynowskie Sokoły” zajmowałyby pozycję lidera! Znane porzekadło mówi co prawda, że co się odwlecze to…, ale nie zapeszajmy.

Czytaj więcej: "Sokoły" wiceliderem III ligi

„Dynowskie Sokoły wzniosły skrzydła i wspięły się w górę tabeli!”

5 punktów zdobytych w trzech kolejnych meczach pozwoliły „dynowskim Sokołom” awansować do górnej połówki tabeli III – ligowych rozgrywek. Na ten okazały dorobek złożyły się pewne zwycięstwa u siebie z PUKS „Arką” Łętownia (10:5) i ATS „Bingo” Ropczyce (10:6), oraz „zwycięski” remis w Krościenku Wyżnem (9:9). Ten ostatni remis można śmiało nazwać zwycięskim, ponieważ na tamtejszym trudnym terenie nasi chłopcy wznosząc się na wyżyny swoich możliwości musieli sobie radzić bez swojego „asa atutowego” Maksyma Shulepova. Po raz kolejny okazało się przy tym jak ważne w meczach ligowych są pojedynki deblowe, gdyż właśnie 2 zwycięstwa naszych zawodników odniesione w tych dramatycznych 5 – setowych spotkaniach deblowych zbudowały kapitał dla osiągnięcia ostatecznego sukcesu naszej drużyny w tym meczu. W tej grze deblowej bardzo dobrze zaprezentował się rutynowany Bronek Wojnarowicz. „Sokoli pazur” pokazał w tym meczu także Gracjan Nowak wygrywając swoje 2 pojedynki.

Czytaj więcej: Awans w tabeli rozgrywek

Inauguracja III – ligowego sezonu 2021-22 trochę poniżej oczekiwań

Zwycięstwo i 2 porażki to wyniki osiągnięte przez TG „Sokół” Dynów w trzech inauguracyjnych kolejkach w obecnym sezonie. Pierwszy mecz to nikła porażka w Turzym Polu w stosunku 8:10. Tę przegraną na inaugurację nasi chłopcy powetowali sobie pokonując tydzień później wysoko u siebie zawodników LUKS „Strażak” z Niżnej Łąki 10:4.

Czytaj więcej: Inauguracja sezonu