TG „Sokół” Dynów gromi swych przeciwników w pierwszych dwóch meczach rundy finałowej rozgrywek III - ligowych!

Doskonale spisali się nasi tenisiści stołowi w dwóch pierwszych meczach rundy finałowej wśród zespołów walczących o pozostanie w III lidze na kolejny sezon. Rozgromili oni bowiem najpierw w meczu wyjazdowym w Bratkówce tamtejszy LKS „Strażak” w stosunku 10:4, a następnie - grając już wreszcie po dłuższej przerwie

w swojej hali w Dynowie - pokonali pewnie 10:6 tenisistów stołowych reprezentujących UKS „Gwoździk” z Gwoźnicy Dolnej. Dzięki zdobyciu w tych meczach kompletu czterech punktów nasi chłopcy postawili się w dosyć komfortowej sytuacji jeżeli chodzi o swą ostateczną pozycję w III – ligowej tabeli.

Doskonałe ostateczne rezultaty tych meczy były możliwe dzięki dysponowaniu w nich optymalnym składem - z dwoma liderami naszego zespołu. I tak Damian Wojdyła zanotował w nich kolejny tradycyjny komplet zwycięstw w grach indywidualnych (siedem), a Filip Kociuba odniósł w nich 6 zwycięstw przy tylko jednej porażce. Tradycyjnie już najwięcej zaciętych (pięcio-setowych) pojedynków stoczył Grzegorz Cukierda (znowu aż 4 na 6 stoczonych były 5 setowe!). Ostatecznie 4 swoje pojedynki w tych dwóch meczach Grzesiek zakończył swoim zwycięstwem.

Wszystkich obserwatorów „do czerwoności rozgrzały” szczególnie pojedynki dwóch naszych liderów (Damiana i Filipa) z innym czołowym zawodnikiem III – ligowych rozgrywek Rafałem Iwaniuchem z Gwoźnicy Dolnej. Obydwa te pojedynki kończyły się dopiero „na przewagi” w piątych setach i stały przy tym

na „niebotycznym poziomie”!

Warto również odnotować udany powrót do drużyny i do gry po dłuższej przerwie Adama Sawczaka, który dołożył swój punkt w meczu z Bratkówką.

W obydwóch tych opisywanych meczach nasz zespół reprezentował w grach deblowych także Gracjan Nowak, który wspólnie z Grzegorzem Cukierdą nie dał żadnych szans deblistom z Gwoźnicy Dolnej.

W tych kolejnych dwóch kolejkach punkty dla naszego zespołu zdobyli:

Kolejka nr 15 (21.03.2021r.) LKS „Strażak” Bratkówka 4:10 TG „Sokół” Dynów

Damian Wojdyła – 3.5 p. (komplet 3 zwycięstw w grach indywidualnych i zwyc. w deblu)

Filip Kociuba – 3.5 p. (komplet 3 zwycięstw w grach indywidualnych i zwyc. w deblu)

Grzegorz Cukierda – 2 p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych)

Adam Sawczak – 1 p.(zwycięstwo w grze indywidualnej)

Kolejka nr 16 (25.04.2021r.) TG „Sokół” Dynów 10:6 UKS „Gwoździk” Gwoźnica Dolna

Damian Wojdyła – 4 p. (komplet 4 zwycięstw w grach indywidualnych)

Filip Kociuba – 3p. (3 zwycięstwa w grach indywidualnych)

Grzegorz Cukierda – 2.5 p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w deblu)

Gracjan Nowak – 0.5 p. (zwycięstwo w grze deblowej)