opp.png

Dynowskie „Sokoły” z kwalifikacją do grupy „awansującej” w III lidze!

Co prawda w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej w rozgrywkach III – ligowych TG „Sokół” Dynów zdobył tylko 1 punkt, ale to i taki bilans w zupełności wystarczył ostatecznie naszym zawodnikom do ogromnego sukcesu jakim jest kwalifikacja do grupy drużyn rywalizujących w decydującej fazie sezonu o awans do II ligi!

 

W zaległym meczu wyjazdowym z drużyną LZS Kąkolówka „na papierze” byliśmy zdecydowanym faworytem, ale musieliśmy sobie niestety radzić bez trzech naszych czołowych zawodników (Wojdyła, Ślączka, Nowak), dlatego ten remis 9:9 należy też „poszanować”. Ambitna postawa ich zastępców nie wystarczyła jednak do zainkasowania pełnej puli punktów w tym meczu. „Klasą dla siebie” był nasz Grzesiek Cukierda, który zanotował komplet 4 zwycięstw w grach singlowych i dołożył do tego jeszcze sukces w grze deblowej.

Ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrany z wiceliderem rozgrywek w Turzym Polu niestety naszym chłopcom nie wyszedł. Żaden z nich nie miał „swojego dnia”, a z kolei każdy z zawodników gospodarzy był niezwykle zmobilizowany na TG „Sokół” Dynów i wspiął się na wyżyny swoich możliwości. Na pewno na postawę naszych zawodników częściowo miał też fakt, że już wcześniej zapewnili sobie oni wspomnianą już wcześniej kwalifikację do grupy 6 drużyn walczących o awans do II ligi.

Oto wyniki dwóch powyższych spotkań i dorobek punktowy naszych zawodników:

 

Mecz nr 1025.01.2020, godz. 18.00 LZS Kąkolówka 9:9 TG „Sokół” Dynów

Grzegorz Cukierda – 4.5 p.

Adam Sawczak – 2.5 p.

Karol Barański - 1 p.

Bronisław Wojnarowicz – 1 p.

 

Mecz nr 11 26.01.2020, godz. 11.00 LKS Turze Pole 10:2TG „Sokół” Dynów

Grzegorz Cukierda – 1 p.

Damian Wojdyła –1 p.

                                                                                                Adam Świder