opp.png

Podsumowanie wyników TG „Sokół” Dynów W III – ligowych rozgrywkach w sezonie 2020/2021

Sekcja tenisa stołowego TG „Sokół” Dynów w ubiegłym sezonie 2020/21 z powodzeniem kontynuowała swój udział w rozgrywkach III ligi organizowanych przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego. Warto w tym miejscu zauważyć, iż rywalizując na tym poziomie z czołowymi zespołami na Podkarpaciu

nasi chłopcy po I rundzie rozgrywek jedynie w dodatkowej klasyfikacji bilansem „małych punktów” stracili awans do grupy zespołów walczących o II ligę, gdyż wspólnie z dwoma innymi drużynami mieli taki sam bilans punktowy.

Czytaj więcej: Podsumowanie sezonu 2020/2021

Wysokie zwycięstwo i 2 miejsce w grupie na koniec sezonu 2020/2021 w III – ligowych rozgrywkach!

Kilkakrotnie przekładany ostatni nasz ligowy mecz z SKT I LO Wiki Sanok zakończył się wysokim zwycięstwem dynowskiej drużyny w stosunku 10:1!

Należy jednak w tym miejscu uczciwie zaznaczyć, że pogodzeni ze swym losem goście (prawdopodobny spadek do IV ligi) wystawili w tym meczu jednak swój rezerwowy skład. O zdecydowanej dominacji w nim TG „Sokół” Dynów świadczy chociażby fakt, iż goście zdobyli w tym całym meczu ogólnie zaledwie 5 setów.

Czytaj więcej: Zwycięskie zakończenie sezonu

Kolejne 2 niezwykle dramatyczne mecze naszych tenisistów stołowych na III ligowym froncie!

Pełne dramaturgii i zwrotów wydarzeń były te 2 kolejne mecze ligowe z udziałem TG „Sokół” Dynów – a można by nawet śmiało stwierdzić, że takich scenariuszy nie powstydziłby się nawet twórca słynnych horrorów Alfred Hitchcock!

W obydwóch przypadkach zabrakło jedynie „łutu szczęścia”, aby „postawić kropkę nad „i”, a tym samym zainkasować komplet punktów.

Czytaj więcej: Dramatyczne mecze w kolejce 17 i 18.

TG „Sokół” Dynów gromi swych przeciwników w pierwszych dwóch meczach rundy finałowej rozgrywek III - ligowych!

Doskonale spisali się nasi tenisiści stołowi w dwóch pierwszych meczach rundy finałowej wśród zespołów walczących o pozostanie w III lidze na kolejny sezon. Rozgromili oni bowiem najpierw w meczu wyjazdowym w Bratkówce tamtejszy LKS „Strażak” w stosunku 10:4, a następnie - grając już wreszcie po dłuższej przerwie

w swojej hali w Dynowie - pokonali pewnie 10:6 tenisistów stołowych reprezentujących UKS „Gwoździk” z Gwoźnicy Dolnej. Dzięki zdobyciu w tych meczach kompletu czterech punktów nasi chłopcy postawili się w dosyć komfortowej sytuacji jeżeli chodzi o swą ostateczną pozycję w III – ligowej tabeli.

Czytaj więcej: Zwycięstwa w kolejce 15 i 16.

TG „Sokół” Dynów ze zmiennym szczęściem w ostatnich meczach I rundy rozgrywek

W ostatnich 4 meczach ligowych I rundy rozgrywek nasi tenisiści stołowi odnieśli 1 zwycięstwo (u siebie z LKS „Strażak” Bratkówka - w stosunku 10:3), zanotowali 1 remis (w Sanoku z tamtejszym SKT I LO „Wiki” Sanok w stosunku 9:9) i ponieśli też 2 porażki (u siebie ze zdecydowanie najlepszą drużyną rozgrywek

KU AZS „Politechnika” III Rzeszów w stosunku 4:10 i w Krościenku Wyżnem z tamtejszym KTS GOSiR Krościenko Wyżne po zaciętym boju 8:10).

Czytaj więcej: Podsumowanie kolejek 9 - 12.

Podsumowanie wyników osiągniętych przez TG „Sokół” Dynów po 8 kolejkach rozgrywek III – ligowych w tenisa stołowego w sezonie 2020/21

Podsumowując dotychczasowe rezultaty drużyny TG „Sokół” Dynów w rozgrywkach III – ligowych sezonu 2020/21 (po 8 kolejkach) można obiektywnie stwierdzić, iż posiadany potencjał drużyny nie oddaje w pełni jej stosunkowo niskiej zajmowanej aktualnie pozycji w tabeli (10 miejsce), bowiem „kadrowo” stać ją do włączenia się nawet do walki o II – ligowy awans.

Bardzo udanym ruchem kadrowym było pozyskanie przed tym sezonem do drużyny ogranego już przy II - ligowych stołach Filipa Kociuby, który okazał się bardzo mocnym punktem drużyny. Filip zajmuje obecnie czołową pozycję w rankingu indywidualnym tegorocznych rozgrywek III – ligowych (słowa uznania i podziękowania w tym miejscu dla głównego menedżera drużyny Bronka Wojnarowicza).

Czytaj więcej: Podsumowanie 8 kolejek

Skuteczny finisz TG „Sokół” Dynów w III – ligowych rozgrywkach w 2020r.!

Tenisiści stołowi TG „Sokół” Dynów udanie finiszowali remisując i odnosząc zwycięstwo w swych ostatnich dwóch meczach ligowych rozegranych w 2020r. To ostatnie zwycięstwo odniesione w stosunku 10:7 z wyżej aktualnie notowanym zespołem z Turzego Pola nie było czymś przypadkowym, gdyż po raz pierwszy w tym sezonie dysponowaliśmy w meczu niemal optymalnym składem (D. Wojdyła, F. Kociuba, G, Cukierda, G. Nowak). W ten sposób z podstawowej kadry brakowało tylko Dawida Ślączki i Adama Sawczaka. W tym ostatnim wygranym meczu największy wkład w zwycięstwo wnieśli najlepsi nasi aktualnie zawodnicy: Damian Wojdyła i Filip Kociuba, którzy odnieśli w nim po 4 zwycięstwa (czyli komplet) w pojedynkach indywidualnych. Warto jednak zauważyć, że decydujący o zwycięstwie w tym meczu punkt zdobył jednak Grzesiek Cukierda zwyciężając w ostatnim pojedynku swego przeciwnika w stosunku 3:1 i po tym sukcesie zasłużenie wpadł w objęcia swoich kolegów z drużyny oraz jej opiekunów. Ponadto Grześ w parze z Gracjanem Nowakiem zdobyli inny bardzo ważny punkt zwyciężając w swojej grze deblowej.

Czytaj więcej: 6 - 8. Skuteczny finisz!

Tylko jeden punkt w kolejnych trzech meczach

Niestety w kolejnych trzech meczach sezonu 2020/21 (kolejki nr 3-5) tenisistom stołowym TG „Sokół” Dynów udało się „ugrać” tylko 1 punkt za remis w rywalizacji z rezerwami drugoligowych Karpat Krosno, gdyż tylko w tym jednym meczu dysponowaliśmy w miarę optymalnym składem.

Prócz tych problemów kadrowych sytuacji nie ułatwia też fakt, iż nasi zawodnicy aktualnie grają praktycznie bez treningu, gdyż z wiadomych względów organizacyjnych związanych z pandemią nie mogą oni korzystać z dotychczasowej swej siedziby przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie, a nowo przyznany obiekt w dynowskim „Domu Strażaka” pozostaje nadal w remoncie. Z tego samego powodu swoje mecze w roli „gospodarza” drużyna TG „Sokół” Dynów rozgrywa obecnie z konieczności w Kielnarowej korzystając z gościnności tamtejszego Centrum Rekreacyjno – Kulturowego, a to już jest zasługą naszego zawodnika Gracjana Nowaka, który jest jednym z „gospodarzy tego obiektu”.

Czytaj więcej: 3 - 5. Tylko jeden punkt

Inauguracja III ligowego sezonu 2020 - 2021 ze „zmiennym szczęściem”

W dwóch inauguracyjnych meczach ligowych TG „Sokół” Dynów podejmował w dniu 18 października „gościnnie” w Kielnarowej (z powodu aktualnych trudności lokalowych w Dynowie) drużyny: UKS „Olimp” Łęki Dukielskie i UKS „Gwoździk” Gwoźnica Dolna. Niestety trudno było liczyć w tych meczach na komplet punktów, gdyż drużyna z Łęk Dukielskich pomimo, że to aktualny beniaminek w naszej lidze, to jednak uważana jest przez fachowców jako jeden z głównych faworytów do II ligowego awansu, a ponadto nasz zespół musiał sobie radzić w tych meczach bez dwóch swoich „asów”: Grzegorza Cukierdy (kontuzja) i Dawida Ślączki (sprawy osobiste). Udanie natomiast zadebiutował w naszej drużynie pozyskany nowy zawodnik (grający wcześniej w kilku II – ligowych drużynach), utalentowany Filip Kociuba, wygrywając w dwóch meczach 4 swoje pojedynki.

Czytaj więcej: 1 - 2. Inauguracja III ligowego sezonu

TG „Sokół” Dynów i III liga na start!

W najbliższą niedzielę (tj. 18 października) o godz. 10.00 w sali „Domu Strażaka” przy ul. Szkolnej w Dynowie meczem z beniaminkiem ligi UKS „Olimp” Łęki Dukielskie tenisiści stołowi TG Sokół Dynów rozegrają swój inauguracyjny mecz w III lidze w sezonie 2020/21. Tegoroczne III – ligowe rozgrywki nasi tenisiści stołowi zainaugurują „z przytupem”, ponieważ jeszcze w tym samym dniu stoczą oni jeszcze swój drugi mecz ligowy (w tym przypadku wyjazdowy, zaległy z I kolejki) z UKS „Gwoździk” Gwoźnica Dolna (godz. 16.00).

Swoje mecze ligowe w roli gospodarza TG „Sokół” Dynów będzie rozgrywał w tym sezonie w odnowionej sali „Domu Strażaka” przy ul. Szkolnej, co spowodowane jest brakiem możliwości trenowania i grania przez naszą drużynę w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Dynowie (przepisy ogólne związane z pandemią koronawirusa).

Czytaj więcej: TG Sokół Dynów i III liga na start!