opp.png

Podsumowanie wyników osiągniętych przez TG „Sokół” Dynów po 8 kolejkach rozgrywek III – ligowych w tenisa stołowego w sezonie 2020/21

Podsumowując dotychczasowe rezultaty drużyny TG „Sokół” Dynów w rozgrywkach III – ligowych sezonu 2020/21 (po 8 kolejkach) można obiektywnie stwierdzić, iż posiadany potencjał drużyny nie oddaje w pełni jej stosunkowo niskiej zajmowanej aktualnie pozycji w tabeli (10 miejsce), bowiem „kadrowo” stać ją do włączenia się nawet do walki o II – ligowy awans.

Bardzo udanym ruchem kadrowym było pozyskanie przed tym sezonem do drużyny ogranego już przy II - ligowych stołach Filipa Kociuby, który okazał się bardzo mocnym punktem drużyny. Filip zajmuje obecnie czołową pozycję w rankingu indywidualnym tegorocznych rozgrywek III – ligowych (słowa uznania i podziękowania w tym miejscu dla głównego menedżera drużyny Bronka Wojnarowicza).

 

Ponadto zgodnie z oczekiwaniami zdecydowanie bezkonkurencyjny w tych rozgrywkach jest inny nasz zawodnik Damian Wojdyła, który jak dotąd jest w nich niepokonany odnosząc komplet 25 zwycięstw.

W kilku początkowych meczach z powodu przewlekłej kontuzji nie mógł niestety zagrać nasz podstawowy zawodnik Grzegorz Cukierda. Pomimo tego, że kontuzja ta nie została jeszcze w pełni wyleczona to Grzesiek ambitnie wrócił do drużyny, jednakże brak pełnej sprawności utrudnia mu wykazanie pełni swych możliwości.

Bardzo ambitnie walczą też i pozostali nasi zawodnicy tocząc często zacięte spektakularne pojedynki. Jednakże niestety różne trudności organizacyjne, które nie pozwalają zmontować nam optymalnego składu na poszczególne mecze, oraz brak możliwości odbywania regularnych treningów (ze względu na aktualny brak własnej hali) mają decydujący wpływ na obecną pozycję TG „Sokół” Dynów w tabeli, którą można interpretować z uczuciem pewnego „niedosytu”.

Miejmy jednak nadzieję, że te wszystkie dotychczasowe problemy organizacyjne będą omijały naszą drużynę w dalszej części rozgrywek, a to z pewnością pozwoli naszym ambitnym zawodnikom na zakwalifikowanie się do grupy drużyn walczących w rundzie finałowej o awans do II ligi.

Adam Świder