opp.png

Kolejne 2 niezwykle dramatyczne mecze naszych tenisistów stołowych na III ligowym froncie!

Pełne dramaturgii i zwrotów wydarzeń były te 2 kolejne mecze ligowe z udziałem TG „Sokół” Dynów – a można by nawet śmiało stwierdzić, że takich scenariuszy nie powstydziłby się nawet twórca słynnych horrorów Alfred Hitchcock!

W obydwóch przypadkach zabrakło jedynie „łutu szczęścia”, aby „postawić kropkę nad „i”, a tym samym zainkasować komplet punktów.

 

I tak w 17 kolejce tylko zremisowaliśmy w Krośnie z tamtejszym KSTS MOSiR „Karpaty” II w stosunku 9:9 i zanotowaliśmy u siebie w Dynowie nikłą porażkę z aktualnym liderem grupy UKS „Kępa” Dębica w stosunku 8:10.

Jak niewiele brakowało do pełnego sukcesu w tych meczach nie świadczy tylko fakt, iż rozegrano w nich aż 10 pojedynków pięciosetowych i niestety wszystkie one padły łupem naszych przeciwników! Kolejny też raz okazało się jak niezwykle istotną rolę dla ostatecznego wyniku meczu pełnią – nie zawsze należycie doceniane – pojedynki deblowe. Bardzo trudno jest bowiem zakończyć mecz pozytywnym rezultatem przy poniesionych dwóch porażkach deblowych, a taka sytuacja miała właśnie miejsce w przegranym przez nas meczu z zespołem z Dębicy.

Do ostatecznego sukcesu w tych dwóch kolejnych meczach nie wystarczył nam nawet tradycyjny już komplet zwycięstw w grach indywidualnych (7) niepokonanego od początku III – ligowych rozgrywek i zdecydowanie najlepszego ich zawodnika - Damiana Wojdyły.

Z pewnością dramatyczny przebieg tych dwóch meczy, a zwłaszcza samych końcówek tych przegranych wszystkich pięciosetowych pojedynków przysporzy naszym tenisistom stołowym wiele pożytecznego materiału do analizy, co pozwoli im wyciągnąć właściwe wnioski, a to z kolei przyczyni się do odnoszenia przez nich w podobnych sytuacjach samych sukcesów w przyszłości.

 

W tych kolejnych 2 meczach punkty dla naszego zespołu zdobyli:

Kolejka nr 17 (25.04.2021r.) KSTS MOSiR Karpaty II Krosno 9:9 TG „Sokół” Dynów

Damian Wojdyła – 4.5p. (4 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwyc. w grze deblowej)

Filip Kociuba – 2.5 p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych i zwycięstwo w grze deblowej)

Grzegorz Cukierda – 2p. (2 zwycięstwa w grach indywidualnych)

 

Kolejka nr 18 (9.05.2021r.) TG „Sokół” Dynów 8:10 UKS Kępa Dębica

Damian Wojdyła – 4p. (komplet 4 zwycięstw w pojedynkach indywidualnych)

Filip Kociuba – 3p. (3 zwycięstwa w pojedynkach indywidualnych)

Grzegorz Cukierda – 1p. (1 zwycięstwo w pojedynku indywidualnym)

                                                                                                              Adam Świder