opp.png

III miejsce na koniec I rundy i pozostajemy w walce o awans do II ligi!

Po rozegraniu 11 kolejek tenisiści stołowi TG „Sokół” Dynów zdobyli 15 punktów i zajmują III miejsce w grupie „podkarpackiej”, co jest bardzo dobrą pozycją wyjściową w dalszej rywalizacji o awans. Na ten dorobek złożyło się 7 zwycięstw i 1 remis (przy zaledwie trzech porażkach).

Po pierwszej rundzie drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 6 drużyn według dotychczasowych zdobyczy punktowych (grupa „awansująca” i „spadkowa”) i z zachowaniem tych punktów. Po rozegraniu rundy finałowej najlepsza drużyna awansuje do II ligi bezpośrednio, a druga powalczy o ten awans w barażach.

Prawdziwą „kopalnią punktów” dla naszej drużyny był nasz nowy nabytek – Maksym Shulepov, który zwyciężył w 37 pojedynkach i poniósł tylko 2 porażki! W ten sposób Maksym został drugim najlepszym zawodnikiem w rankingu indywidualnym po 1 rundzie rozgrywek! Bardzo skutecznie wspierał go czwarty w rankingu ligowym - Filip Kociuba (31 zwycięstw i 8 porażek). Wiele cennych zwycięstw odniósł też słynący z dramatycznych końcówek - Grzesiek Cukierda. Swoje punkty dokładał też Gracjan Nowak.

A więc z niecierpliwością wyczekujemy tych decydujących meczy, które miejmy nadzieję przyniosą „naszym Sokołom” ten wymarzony awans do II ligi!

Aktualna tabela rozgrywek III ligi: https://ligi.pozts.pl/liga/12/95/3-liga-mezczyzn/

Aktualny ranking indywidualny: https://ligi.pozts.pl/ranking-indywidualny/12/95/3-liga-mezczyzn/

Adam Świder