opp.png

V Dynowski Wieczór Pieśni Patriotycznych

 

W dniu 11 listopada już po raz piąty odbył się wieczór patriotyczny „Dynów jedną śpiewającą rodziną”, którego Gospodarzem było Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie. Wspólne śpiewanie w tym roku pod hasłem: „Niepokonanym chwała i cześć! Niepokonanym wznieśmy pieśń” zorganizowane zostało przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Dynowie. Nauczyciele i młodzież liceum zadbali o wystrój sali, przygotowanie poczęstunku i dobry klimat podczas imprezy.


Wieczór patriotyczny w dniu 11 listopada to piękna inicjatywa łącząca pokolenia, która przyciąga z roku na rok coraz więcej mieszkańców Dynowa i okolic. W auli liceum, przy świecach i pięknie nakrytych stołach zebrało się ponad sto osób: babcie, dziadkowie, rodzice, młodzież w różnym wieku, przedszkolaki, którzy pięknie i doniośle wyśpiewywali patriotyczne pieśni. Uroczystość rozpoczął okolicznościowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie odnoszący się do współczesnego rozumienia wolności i patriotyzmu. W skład zespołu weszli instrumentaliści: Dominik Pabiański, Jakub Kędzierski, Kamil Spławiński, Bartosz Tereszczak, Piotr Rebizak oraz recytatorzy i soliści: Martyna Kłyż, Wiktoria Siry, Michał Świder i Hubert Kozdra.

Druga część to biesiada rodzinna przy pieśniach narodowych. Na scenie, wywoływani kolejno przez prowadzących spotkanie Radnego Miasta Dynów p. Michała Zięzio oraz animatora kultury p. Emila Dańczaka, pojawiali się artyści związani z dynowskim środowiskiem kulturalnym m.in.: absolwentka LO p. Dorota Sówka-Szmigiel, p. Monika Baran laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie, p. Emil Dańczak z synem Emanuelem, p. Zofia Bielec z wnukiem Grzegorzem Jandzisiem, utalentowany tercet rodzinny p. Daniel Maziarz z synami Kamilem i Patrykiem oraz Radna Miasta Dynów p. Józefa Ślemp z wnukiem Stasiem.


Ostatnia część imprezy to wspólne śpiewanie przy akompaniamencie p. Jakuba Trybalskiego. Szkoła do późna w nocy rozbrzmiewała dźwiękami „Piechoty”, „Wojenki, wojenki”, „Pierwszej brygady”…


Dziękujemy organizatorom, a szczególnie członkom TG "Sokół" za przygotowanie wieczoru, P. Grażynce Malawskiej reprezentującej MOK za współorganizację, Stanisławowi Karnasowi i Januszowi Kędzierskiemu za obsługę nagłośnienia oraz dyrekcji LO za wspaniałą gościnę i zaangażowanie społeczności szkolnej w przygotowanie inicjatywy.

Zapraszamy na krótką fotorelację, aut.: Daniela Gąseckiego i Jana Hadama

 

 

 

DYNOWSKI MARSZ KATYŃSKI - 10.04.2016r.

 

"Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem"

                                                                                                   / Jan  Paweł  II /    

       To stwierdzenie Naszego Wielkiego Rodaka stało się mottem tegorocznego Marszu Katyńskiego, który odbył się 10 kwietnia - w niedzielne popołudnie. Po nabożeństwie wieczorowym na placu kościelnym przed pomnikiem Jana Pawła II, mimo wiosennej mżawki zebrała się młodzież gimnazjalna pod opieką pań: Beaty Piejko i Moniki Mączyńskiej, a także strażacy z OSP Przedmieście z Prezesem Leonardem Prokopem na czele, ochotnicy z OSP Dynów - miasto pod komendą Naczelnika Macieja Rybaka. Władze miasta reprezentował sam Burmistrz Zygmunt Frańczak, a z Rady Miasta przybyła pani Józefa Ślemp. Nie przestraszyli się też deszczu niektórzy słuchacze Uniwersytetu Złotej Jesieni i członkowie "SOKOŁA'' złączeni pragnieniem uczczenia bohaterów tragicznych wydarzeń.

Czytaj więcej: Dynowski Marsz Katyński 2016

Opłatkowe  spotkanie  "SOKOŁÓW' w  Krakowie

 

     Na zaproszenie Prezesa PTG "Sokół'' - DH Konrada Firleja - do Krakowa udała się delegacja dynowskiego Gniazda w składzie; Jolanta Kozubal-Głuchowska, Krystyna  Dżuła, Antoni Iwański i Ryszard Duda.

     Późnym popołudniem w krakowskiej Sokolni przy ulicy Marszałka J. Piłsudskiego spotkały się delegacje z różnych Gniazd z województwa małopolskiego i podkarpackiego oraz miejscowi działacze i Zarząd PTG. W uroczysty nastrój wprowadził zebranych Ks. kapelan "Sokołów'', który nawiązując do Ewangelii o Narodzeniu Pańskim zaapelował o patriotyczne, narodowe działania dla dobra młodzieży i Ojczyzny. Łamanie się opłatkiem stało się nie tylko gestem symbolicznym, ale i wyrazem serdecznych więzi łączących dorosłych Druhów i małe sokolęta licznie reprezentowane przez sekcje gimnastyczne. Prezes Dh. Firlej wręczył zasłużonym działaczom stowarzyszenia odznaczenia i dyplomy, których nie zabrakło także dla trenerek i uzdolnionych zawodniczek. Następnie popłynęły kolędy a nastrój świąteczny stał się rodzinny i wzruszający.

     W drugiej części programu zebrani mogli podziwiać popisy gimnastyczek, które zdobywają dla "Sokoła" laury na zawodach krajowych i zagranicznych. Niektóre ewolucje gimnastyczne budziły nie tylko podziw, ale i pytanie; ile trzeba ćwiczyć, by dojść do takiej sprawności. Wyrazem zachwytów były długie i burzliwe oklaski. Na zakończenie - wspólna fotografia i podziękowania za piękny wieczór.

 

11

 

22

Więcej zdjęć na: Opłatek w Sokole A.D. 2016

 

Ps. Delegacja dynowskiego "Sokoła'' serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi za bezpłatne użyczenie samochodu, a Panu Bielcowi za komfortową jazdę.

W imieniu  delegacji - Krystyna Dżuła

                             Prezes  T.G. "Sokół''