opp.png

Pewne zwycięstwo TG „Sokół” Dynów nad kolejnym „potentatem” w IV lidze!

Fantastycznie spisują się nasi tenisiści stołowi w rozgrywkach IV - ligowych w tym sezonie. Potwierdziło się po raz kolejny, że dokonane przed tym sezonem poważne wzmocnienia personalne (dzięki znaczącym nakładom finansowym ze strony dwóch dynowskich prywatnych przedsiębiorców kilkakrotnie już wymienianych w naszych relacjach) były całkowicie trafione. W ostatnim meczu wyjazdowym rozegranym z ubiegłorocznym jeszcze III - ligowcem UKS Spartakus ZET-BUD I Kolbuszowa nasi chłopcy prezentując fenomenalny tenis stołowy zwyciężyli swego przeciwnika w stosunku 10:6! 

Po raz wtóry równych sobie nie znalazł przy stole w tym meczu, zdecydowanie najlepszy ze wszystkich zawodników grających w IV lidze – nasz Damian Wojdyła. Damian bez straty seta rozgromił swoich przeciwników we wszystkich swoich czterech pojedynkach indywidualnych, jak też i  w grze deblowej (wspólnie z Michałem Świdrem). Warto w tym miejscu wspomnieć, że Damian Wojdyła jest obecnie zdecydowanym liderem w rankingu indywidualnym IV – ligowych rozgrywek wygrywając wszystkie swoje 16 pojedynków i tracąc przy tym zaledwie 2 sety (bilans setów 48:2)! Tradycyjnie bardzo dobrze zaprezentował się w tym meczu nasz drugi „as atutowy” Zbigniew Jarema wygrywając w nim 3 ze swoich 4 pojedynków indywidualnych. Tym razem  fantastycznego wsparcia udzielili też naszym „asom” dwaj niezwykle utalentowani nasi młodzi zawodnicy - Michał Świder i Karol Barański, którzy odnieśli po jednym zwycięstwie nad czołowymi zawodnikami w rankingu ligowym! Widać, że  z każdym kolejnym treningiem odbytym z Damianem i Zbyszkiem zarówno Michał jak i Karol czynią bardzo duże postępy   powoli równają do nich. Sezon dopiero niedawno się rozpoczął, więc strach nawet pomyśleć jak nasi młodzi chłopcy rozwiną swój talent do jego zakończenia!

W meczu w Kolbuszowej punkty dla naszej drużyny zdobyli:

Damian Wojdyła – 4.5 p. (4 zwycięstwa w grze indywidualnej i 1 zwyc. w deblu)

Zbigniew Jarema – 3.0 p. (3 zwycięstwa w grze indywidualnej)

Michał Świder – 1.5 p.( 1 zwycięstwo w grze indywidualnej i 1 zwyc. w deblu)

Karol Barański – 1.0 p. (1 zwycięstwo w grze indywidualnej)

                                                                  

Wszystkich naszych wiernych kibiców zapraszamy na kolejny nasz mecz w ramach IV – ligowych rozgrywek, który rozegramy już w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wesołej z beniaminkiem IV ligi - KS I Głobikowa. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Adam Świder

 

Szczegóły meczu: UKS Spartakus ZET-BUD I Kolbuszowa 6:10 TG Sokół Dynów